Rozkopana Aleja Róż [zdjęcia]. Nasadzenia dopiero na wiosnę

Musisz przeczytać

Aleja Róż w Nowej Hucie ma być pięknym zieleńcem z krzewami i drzewami. Na razie to miejsce jest rozkopane i trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać po zakończeniu wszystkich prac. Nasadzenia planowane są na wiosnę przyszłego roku.

Rozkopana Aleja Róż

Rozkopana Aleja Róż

Pierwsze prace w Alei Róż rozpoczęły się w połowie września. Wykonawca ma dziesięć miesięcy na przywrócenie temu miejscu historycznego wyglądu z lat 70. ubiegłego wieku, czyli sprzed czasów. kiedy postawiono tam pomnik Włodzimierza Lenina. W ramach inwestycji planowane są liczne nasadzenia – 1,3 tys. krzewów róż, 3,5 tys. innych krzewów, tulipanów oraz 24 lip, które uzupełnią obecny szpaler drzew. Odnowiona Aleja Róż ma byc miejscem, gdzie będzie można odpocząć na ławkach, zostawić rower przy stojakach, napić się wody ze zdroju ulicznego (będzie też poidło dla zwierząt).

Inwestycja to jeden z projektów wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego w 2019 roku. Koszty przebudowy jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Nowej Huty wynoszą 3,75 mln złotych.

(red) (fot. Andrey Rafael/KRKnews)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca