Rozlał benzynę w kamienicy i groził, że ją podpali. Z zazdrości o kobietę

Musisz przeczytać

23-letni mężczyzna rozlał benzynę na kilku piętrach kamienicy przy ul. Warszawskiej w Krakowie. Groził, że podpali budynek. Powód? Zazdrość o kobietę, jedna z mieszkanek kamienicy, która mogła stanąć w ogniu.

9 stycznia 2023 toku policjanci z Oddziału Prewencji Policji pełniący służbę w centrum Krakowa otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Warszawskiej mężczyzna chce podpalić budynek. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającą kobietę. Podczas rozmowy  ustalili, że kilka minut wcześniej, przed kamienicą, w której zamieszkiwała kobieta, doszło między nią a jej byłym chłopakiem do kłótni i szarpaniny. Kobieta została oblana benzyną, a następnie 23-latek  wbiegł na klatkę schodową kamienicy rozlewając na poszczególnych piętrach benzynę. Jak się okazało, benzynę kupił na jednej ze stacji paliw bezpośrednio przez spotkaniem. Kobieta widząc co się dzieje – zaczęła wzywać pomocy, czym spłoszyła sprawcę.

Policjanci ustalili wstępny rysopis agresora i podczas patrolowania okolicy zauważyli poszukiwanego mężczyznę. 23-letni mieszkaniec Brzeska został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty z art. 163 kk tj. sprowadzenia zdarzenia (pożaru), mogącego zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany. Będzie również poddany obserwacji psychiatrycznej.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca