Utrudnienia na drodze wylotowej z Krakowa w kierunku Warszawy. Przez cały dzień!

Musisz przeczytać

W środę, 28 lipca 2021, na drodze krajowej nr 7, w rejonie budowanego węzła Widoma drogi ekspresowej S7, kierowcy muszą spodziewać się sporych utrudnień. Przez cały dzień w tym miejscu ruch będzie wahadłowy, samochody raz z jednej, raz z drugiej strony będą przepuszczane przy ręcznym sterowaniu ruchem.

Jak tłumaczy Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia związane są z koniecznością dowiązania budowanego układu komunikacyjnego S7 do istniejącego przebiegu drogi nr 7. Zmieniona zostanie organizacja ruchu na w rejonie węzła Widoma S7, przy rondzie północnym, czyli od strony Kielc. –
Z powodu braku wystarczającej szerokości istniejącej jezdni prace odbędą się przy zajęciu połowy jezdni (jednego pasa ruchu) i prowadzeniu ruchu wahadłowego, sygnalizacją świetlną (w porze nocnej). Z uwagi na wysokie natężenie ruchu panujące na drodze w ciągu dnia konieczne jest ręczne kierowanie ruchem – informuje Iwona Mikrut. W rejonie zmian organizacji ruchu obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W środę 28.07.2021 r.
– od godz. 7:30 do godz. 14:00: Etap 1b – ruch wahadłowy z ręcznym kierowaniem ruchu – rondo północne – zajęta lewa strona jezdni;
– od godz. 14:00 do godz. 20:00: Etap 1a – ruch wahadłowy z ręcznym kierowaniem ruchu – rondo północne – zajęta prawa strona jezdni.

Potem przywrócona zostanie funkcjonująca od jakiegoś czasu tymczasowa organizacja ruchu, bez wahadła.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca