Ruch wahadłowy na ważnej ulicy co najmniej do połowy grudnia

Znane są już wstępne informacje na temat organizacji ruchu na czas remontu ulicy Księcia Józefa. Najważniejsza wiadomość dla kierowców – ruch na ulicy Księcia Józefa będzie wahadłowy i sterowany ręcznie przez robotników. Tak będzie co najmniej do połowy grudnia.

Informacje na temat remontu ulicy Księcia Józefa i związanych z tym utrudnień pracownicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa przekazali podczas spotkania organizowanego przez dzielnicę VII Zwierzyniec. To na jej terenie ciągnie się ulica Księcia Józefa i jest dla niej jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych. Trzeba pamiętać, że w remoncie jest inna ważna ulica – Królowej Jadwigi.

Na razie wiadomo, że remont rozpocznie się na przełomie października i listopada. Konkretna data ma zostać podana z kilkudniowym wyprzedzeniem. Nie wiadomo jeszcze, czy będą wprowadzone jakieś zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji miejskiej i podmiejskiej (Księcia Józefa kursują autobusy MPK do sąsiednich gmin).

Podczas prowadzenie prac wprowadzany zostanie ruch wahadłowy. Roboty mają być prowadzone w godzinach 6 – 22, od poniedziałku do soboty. Nocami ruch ma się odbywać całą szerokością jezdni, w obu kierunkach.

Fot. ZDMK

Zakończenie prac planowane jest na połowę grudnia. Termin ten jest jednak uzależniony od warunków pogodowych. Przy złej pogodzie trzeba się spodziewać, że remont potrwa dłużej, tym samym dłużej trzeba będzie borykać się z utrudnieniami na ulicy Księcia Józefa. A pewnie i na objazdach wybieranych przez kierowców chcących ominąć remontowaną drogę.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie