Rusza budowa parku przy Karmelickiej. Otwarcie – przed wakacjami

Rusza budowa parku przy ulicy Karmelickiej. Wiceprezydent Jerzy Muzyk poinformował, że została podpisana umowa z wykonawcą. – Chcemy otworzyć park przed przyszłorocznymi wakacjami – zadeklarował wiceprezydent Muzyk. To oznacza, że teren przy Karmelickiej będzie dostępny dla mieszkańców na przełomie czerwca i lipca 2022 roku.

Budowa parku przy ul. Karmelickiej to jedno ze zwycięskich zadań wybranych przez krakowian w budżecie obywatelskim w 2019 r. Konsultacje społeczne dotyczące projektu odbyły się w kwietniu 2020 r. Na terenie, na którym powstaje park, w XIX w. znajdował się plac apelowy przy koszarach austriackich. Ten rejon objęty jest opieką Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Umowa została podpisana z firmą Krisbud z Trzebini. Wykonawca został wybrany w trybie z wolnej ręki. W ciągu kilku dni Zarząd Zieleni Miejskiej przekaże plac budowy wykonawcy. Roboty powinny się skończyć przed przyszłorocznymi wakacjami. Osobno będzie budowa pawilon Wisławy Szymborskiej, który stanie w parku przy Karmelickiej. Wiceprezydent Muzyk poinformował, że miasto przymierza się do ogłoszenia międzynarodowego konkursu na projekt tego pawilonu. – Zastanawiamy się jeszcze, czy będzie to konkurs na koncepcję, czy od razu na projekt realizacyjny – zaznaczył Jerzy Muzyk. Jego zdaniem pawilon powinien być gotowy za dwa lata;

– Cieszę się, że w końcu ten park zostanie udostępniony mieszkańcom – powiedziała Natalia Nazim, jedna z inicjatorek budowy parku i autorka projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Natalia Nazim przypomniała, że projekt został wybrany przez mieszkańców w roku 2019.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie