Ruszają zapisy na 21. Cracovia Maraton

To będzie największa impreza biegowa w Krakowie. W środę, 8 listopada, o godzinie 12:00 rozpoczną się zapisy internetowe do najważniejszej przyszłorocznej imprezy biegowej w Krakowie – 21. edycji Cracovia Maraton. Samo wydarzenie zostało zaplanowane na 21 kwietnia 2024 roku. W 20. edycjach Cracovia Maraton bieg ukończyło 61 392 zawodników i zawodniczek. 

Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. W dotychczasowych edycjach w Krakowie gościli biegacze z 70 krajów, a w 20. edycjach wzięło udział łącznie 61 tys. 392 zawodniczek i zawodników. Rekordy tras ustanowiono podczas 18. edycji i wynoszą one odpowiednio dla mężczyzn: 2:09:18 (Cyprian Kotut z Kenii) oraz dla kobiet 2:28:03 (Wiktorija Chapilina z Ukrainy).

Impreza odbywa się pod hasłem „Z historią w tle”. Od 2014 roku start i meta maratonu mieszczą się na Rynku Głównym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa. Uczestnicy przebiegają obok najważniejszych zabytków miasta, takich jak Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce. Mijają także nowoczesne, charakterystyczne dla stolicy małopolski obiekty, takie jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy kładka im. o. Bernatka. W 2005 roku biegacze po raz pierwszy pojawili się w Nowej Hucie, a powrócili tam w 2018 roku, po pięciu latach przerwy.

Całe podium Cracovia Maraton dla Kenijczyków. Radny pisze o przedstawicielach III świata

Patrycja Bliska 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie