Ruszyła rekrutacja do przedszkoli!

Dziś (1 marca) ruszyła elektroniczna rekrutacja do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Rodzice mogą już składać wnioski przy użyciu elektronicznego systemu rekrutacji. Jej wyniki poznamy 28 kwietnia punktualnie o godz. 9. W tym roku na małych krakowian w przedszkolach samorządowych czeka w sumie ponad 18 tys. miejsc.

O tym, które dzieci znajdą miejsce w samorządowych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zdecydują ponownie kryteria ustawowe i gminne. Te pierwsze zakładają pierwszeństwo dla dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci niepełnosprawnych, posiadających niepełnosprawnych rodziców oraz wychowujących się jedynie z jednym z rodziców.

Kryteria gminne zakładają z kolei, że pierwszeństwo w ubieganiu się o miejsce w przedszkolach samorządowych mają dzieci, których rodzice odprowadzają podatek dochodowy w Krakowie i są mieszkańcami stolicy Małopolski. Nie bez znaczenia jest również kryterium rodziców, którzy są studentami oraz położenie przedszkola, które dla uzyskaniach dodatkowych punktów, powinno być placówką położoną najbliżej miejsca zamieszkania dziecka.

Z danych Urzędu Miasta Krakowa wynika, że w Krakowie mieszka obecnie 28 980 dzieci w wieku przedszkolnym. Z pewnością nie wszystkie dzieci znajdą więc miejsce w samorządowych placówkach i oddziałach przedszkolnych, które oferują w sumie 18 525 miejsc. W porównaniu do ubiegłego roku wzrosła jednak liczba niepublicznych placówek, które łącznie z przedszkolami samorządowymi oferują 28 483 miejsca, czyli o 1159 więcej niż w roku ubiegłym.

Tutaj rodzice mogą znaleźć szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji oraz skorzystać z formularza do składania wniosków.

(pt)

fot. iStock.com/Magda S

Najnowsze

Co w Krakowie