Rynek Główny bez przaśnych imprez?!

Czy to koniec niesalonowych imprez w salonie Europy? Władze Krakowa wkrótce ogłoszą, jakie dokładnie wydarzenia będą mogły odbywać się w ścisłym centrum miasta. Na razie wiadomo, że przy Sukiennicach zostaną tylko imprezy określane przez urzędników jako „najbardziej prestiżowe”.

– Nowy wykaz imprez stałych na Rynku Głównym to odpowiedź na apele mieszkańców, którzy domagali się ograniczenia hałaśliwych imprez na tym placu. Liczymy, że zaproponowany przez nas katalog spełni ich oczekiwania – mówi Tomasz Popiołek, Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych.

Zmiany dotyczyć będą wszystkich miejskich placów w centrum, a więc Rynku Głównego, Małego Rynku, Placu Szczepańskiego i Placu Wolnica. Wprowadzenie nowych regulacji planowane jest już na wiosnę tego roku.

Zgodnie z założeniami:

– na Rynku Głównym liczba imprez została ograniczona do tych najbardziej prestiżowych,

– na Małym Rynku planowane są imprezy o charakterze historycznym, kulturalnym i promocyjnym dla Krakowa,

– na Placu Szczepańskim planowane są imprezy o charakterze zdrowotnym oraz kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem wystaw,

– na Placu Wolnica odbywać się będą przede wszystkim imprezy o charakterze kulinarnym.

– Stworzenie katalogów imprez cyklicznie odbywających się na placach miejskich zapewni im charakter stałych przedsięwzięć, które są wyróżnione spośród innych wydarzeń, jakie mogą się odbywać w tych miejscach. Wykazy umożliwią także zaplanowanie w skali całego roku kalendarzowego rezerwacji placów miejskich w celu ich bezkolizyjnego udostępnienia organizatorom wydarzeń – podkreślają urzędnicy.

(ip)

fot. Jan Lorek

Najnowsze

Co w Krakowie