Są wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Technikum Łączności znów liderem w Krakowie

Musisz przeczytać

Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – w sumie do krakowskich szkół samorządowych zakwalifikowano ponad 7500 kandydatów.

Aż 1594 absolwentów podstawówek nie dostało się do żadnej szkoły ponadpodstawowej! Na uczniów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół, w rekrutacji uzupełniającej czeka co najmniej 1500 miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych prowadzonych przez Miasto Kraków.

 Miasto Kraków w rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 dysponowało 9069 miejscami w samorządowych szkołach ponadpodstawowych. Zakwalifikowano do nich 7537 kandydatów – 4511 do liceów, 2665 do techników i 361 do szkół branżowych. Oznacza to, że na uczniów wciąż czeka ponad 1500 wolnych miejsc we wszystkich typach szkół  – informuje Dariusz Domajewski, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji UMK i jak dodaje, w liceach do dyspozycji pozostają 123 wolne miejsca, w technikach – 870, a w szkołach branżowych – 539. – Wspomniane liczby dotyczą tylko szkół prowadzonych przez miejski samorząd, a ofertę uzupełniają także szkoły niesamorządowe, z których oferty mogą także korzystać uczniowie z Krakowa oraz okolic – dodaje Domajewski.

W tym roku, kandydaci najchętniej aplikowali do klas w liceach ogólnokształcących nr X (klasy z rozszerzonym j. polskim, biologią i j. angielskim oraz matematyką, geografią i j. angielskim), nr VII (matematyka, geografia, j. angielski), nr VIII (matematyka, informatyka, j. angielski), nr IV (matematyka, geografia, j. angielski) oraz nr XLII (matematyka, informatyka, j. angielski).

W przypadku techników niezmiennie największym zainteresowaniem cieszyło się Technikum Łączności (specjalność technik-programista), a także Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie oraz Technikum Energetyczno-Elektronicznego nr 9 w Zespole Szkół Energetycznych (w obu przypadkach specjalności technik-informatyk).

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca