Świetna wiadomość! Samoloty Air France będą latać z Krakowa do Paryża

fot. materiały prasowe

W przyszłym roku linie lotnicze Air France uruchomią stałe połączenie pomiędzy Krakowem, a Paryżem. Lotnisko w Balicach będzie trzecim w siatce połączeń przewoźnika.

Połączenie zostanie uruchomione 29 marca 2020, a więc z początkiem sezonu letniego. Dzięki temu mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski zyskają wygodne połączenie z Francją oraz dostęp do 195 kierunków w 92 krajach a całym świecie oferowanych przez francuską linię. Do tej pory Air France oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Paryżu – otnisko im. Charlesa de Gaulle’a – z Warszawy, a od maja ubiegłego roku, również z Wrocławia.

Loty na trasie Paryż-Kraków odbywały się jedynie podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce. W przyszłym roku trasa do i z Krakowa wchodzi do rozkładu przewoźnika jako stałe połączenie. Łącznie ze stolicą Małopolski oferta Air France z Polski do Francji będzie obejmować 41 lotów tygodniowo.

Od 29 marca 2020, 7 dni w tygodniu, samolot Air France wystartuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle’a o godzinie 9:20, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:25. Lot powrotny na nowej trasie zaplanowano o godz. 12:15 (przylot do Paryża o 14:30).

Oba loty będą obsługiwany maszyną Airbus A320 ze 168 miejscami na pokładzie w dwóch klasach – biznes (12 miejsc) i ekonomicznej (156 miejsc).

– W ostatnich latach liczba pasażerów na trasach z Kraków Airport do Francji wzrosła ponad dwukrotnie, co potwierdza, że kierunki francuskie są jednymi z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się destynacji. Oferta AIR FRANCE to odpowiedź na zapotrzebowanie naszych pasażerów, którzy coraz częściej chcą latać do francuskiej stolicy – powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Paryż to jeden z największych węzłów komunikacyjnych w Europie, stąd linia Air France oferuje loty we wszystkich kierunkach świata.

Bilety na nowej trasie Kraków-Paryż w cenie 429 PLN (w obie strony, z podatkami, z bagażem podręcznym) można rezerwować od 24 lipca tego roku na podróże realizowane po 29.03.2020 roku.

Zobacz także