Sanepid chce zdegradować krakowskiego radnego i obniżyć mu pensję. Czy Rada Miasta się na to zgodzi?

Musisz przeczytać

Wojewódzka stacja Sanepidu chce pozbawić kierowniczego stanowiska radnego Andrzeja Hawranka, szefa klubu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Na zmianę warunków umowy o pracę, także na obniżenie pensji (bo radny straciłby dodatek za stanowisko kierownicze) zgodę musi wyrazić Rada Miasta Krakowa. Raczej się na to nie zanosi.

Jak informuje Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wysłała do niego już kolejne pismo w sprawie radnego Hawranka. – Mamy pandemię koronawirusa COVID-19, zachorowania w oficjalnych statystykach idą w tysiące, a służby państwowe odpowiedzialne na pierwszej linii za walkę z epidemią bawią się w polityczne szykany swoich pracowników. Podobno w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie brakuje rąk do pracy. Tymczasem rządowy Sanepid robi wszystko, aby pozbawić pracy Andrzeja Hawranka, radnego miasta Krakowa. Ręce opadają – komentuje Dominik Jaśkowiec.

„Uprzejmie proszę o niezwłoczne zajęcie stanowiska w kwestii wyrażenia zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy panu Andrzejowi Hawrankowi. Wypowiedzenie warunków pracy i płacy dotyczyć będzie zmiany ze stanowiska kierownika na starszego specjalistę oraz utratą prawa do dodatku kierowniczego” – czytamy w piśmie podpisanym przez Jarosława Foremnego, dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Jak argumentuje szef Sanepidu, stanowisko kierownika działu administracyjnego, które zajmował radny Hawranek, zostało zlikwidowane. Jarosław Foremny zwraca też uwagę, że od kwietnia 2020 roku Andrzej Hawranek nie świadczy pracy. Najpierw był na zasiłku chorobowym (przez 182 dni), potem przeszedł na świadczenie rehabilitacyjne.

„Przyczyny wypowiedzenia warunków pracy i płacy panu Andrzejowi Hawrankowi nie stanowią jakiegokolwiek zdarzenia z wykonywaniem przez niego mandatu radnego” – podkreśla Jarosław Foremny. Nie da się jednak ukryć, że sanepid to inspekcja podległa rządowi, a więc PiS, a radny Hawranek wielokrotnie krytykował działania rządu, także w kontekście walki z pandemią koronawirusa. Nie szczędzi też krytyki prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca