Sceny jak z komedii kryminalnej w Małopolsce! Porzucił samochód, a potem okłamał policjantów

Musisz przeczytać

Kierowca fiata punto porzucił swoje auto w trakcie ucieczki przed policją, a potem przyszedł na komendę, by zgłosić kradzież pojazdu. Błyskawicznie wpadł.

Policjanci próbowali zatrzymać szarżującego kierowcę, ale ten zaczął uciekać w kierunku Kęt, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Ucieczka zakończyła się w miejscowości Bulowice ( powiat oświęcimski ), na jednej z lokalnych dróg, gdzie kierujący zatrzymał samochód, po czym wraz z dwoma pasażerami próbowali uciec na piechotę.

„Jeden z nich, 23-letni mieszkaniec gminy Andrychów, w trakcie ucieczki odrzucił woreczki z zawartością białego proszku – jak się później okazało amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. Także w samochodzie znaleziono kilka gramów marihuany. Po krótkiej chwili, do samochodu powrócił drugi z mężczyzn, 26-letni mieszkaniec gminy Andrychów, informując, że jest pasażerem tego pojazdu. Nigdzie w pobliżu nie było jednakże kierującego fiatem” – czytamy w komunikacie policji.

Okazało się, że mężczyzna po ucieczce z samochodu przyszedł prosto do wadowickiej komendy informując, że w chwili, gdy zatrzymał swojego fiata punto na poboczu drogi, nieznana mu osoba wykorzystała sytuację i gdy znajdował się poza pojazdem dokonała jego kradzieży. Jednocześnie porwała siedzących w nim pasażerów.

Mimo, że mężczyzna bardzo się starał uwiarygodnić całą historię policjanci wiedzieli, że mają przed sobą poszukiwanego kierowcę fiata. Mężczyzna został wylegitymowany, okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Bulowic, a podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli u niego amfetaminę.

Mieszaniec powiatu oświęcimskiego został zatrzymany i usłyszał cztery zarzuty tj. posiadania i udzielania środków odurzających oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej, do których częściowo się przyznał. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Odpowie również za złamanie przepisów drogowych.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca