Zderzył się z autem premier rządu PiS, wstąpił do PO

Sebastian Kościelnik wstąpił do Platformy Obywatelskiej – poinformował na swoim Facebooku poseł PO Marek Sowa. Sebastian Kościelnik to kierowca seicento, który kilka lat zderzył się z samochodem kolumny rządowej wiozącym premier Beatę Szydło z PiS.

„Po raz pierwszy spotkałem się z Sebastianem 5 lat temu. Wówczas był rozbity po zderzeniu z rządową kolumną Beaty Szydło. Dzisiaj jest pełen energii, doświadczeń i świadomości, co władza PiS może zrobić z niewinnym człowiekiem. Cieszę się, że swoją wiedzę i doświadczenie chce wykorzystać w działalności w Platformie Obywatelskiej. Witamy na pokładzie ” – napisał Marek Sowa w podpisie pod wspólnym zdjęciem z Sebastianem Kościelnikiem.

Wypadek z udziałem Beaty Szyło i Sebastiana Kościelnika miał miejsce w lutym 2017 roku w Oświęcimiu. Rządowa kolumna, z ówczesną premier Beatą Szydło, wyprzedzała fiata seicento. Kierowca fiata przepuścił pierwszy rządowy pojazd, a następnie zaczął skręcać w lewo. W tym momencie doszło do zderzenia z samochodem przewożącym Szydło. Rządowa limuzyna uderzyła następnie w drzewo. Według zeznań niektórych świadków, kolumna rządowa nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych. Zaprzeczali temu oficerowie BOR, ale ostatnio jeden z nich zmienił zeznania i przyznał, że sygnałów dźwiękowych nie było. W pierwszej instancji sąd warunkowo umorzył postepowanie, co oznacza, że kierowca seicento nie został ukarany, ale też nie sąd uznał, że kierowca nie był bez winy, a wypadek spowodował nieumyślnie. Sebastian Kościelnik odwołał się od wyroku i trwa postępowanie w sądzie apelacyjnym.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie