Sebastian Mila, Otylia Jędrzejczak, Jakub Małecki i inni. SQN na Targach Książki w Krakowie

Fot. Iza Grzybowska

To drugie najważniejsze wydarzenie w świecie polskiej literatury. W najbliższy czwartek w Hali Expo w Krakowie (ul. Galicyjska 9) ruszają 23. Międzynarodowe Targi Książki. Jak zwykle nie zabraknie na nich Wydawnictwa SQN, które w tym roku przygotowało coś dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach: od sportu, przez literaturę, po fantastykę.

Wydawnictwo SQN zostało założone w 2010 roku z inicjatywy trzech mężczyzn pracujących w branży IT, którzy postanowili porzucić dotychczasową pracę i zająć się tym, co jest ich największą pasją – książkami. Tak właśnie powstała firma, która po dziewięciu latach działalności na rynku może pochwalić się ponad 450 wydanymi publikacjami z kategorii sport, pop i fantastyka.

Sebastian Mila / fot. Łukasz Grochala

Jak co roku SQN przygotował na Targi Książki w Krakowie moc atrakcji. Oprócz prapremier, wśród których znajdują się „Skarby Queen”, czyli ilustrowana historia rockowej legendy, będąca oficjalnym wydawnictwem zespołu, czy powieść Susan Dennard „Krwiodziej”, to przede wszystkim spotkania autorskie. Będzie można podczas nich zdobyć przedpremierowo książkę z autografem lub dedykację, zamienić kilka słów z autorami i zrobić sobie zdjęcie. W tym roku spektrum spotkań jest niezwykle szerokie.

W sobotę na stoisku D22 jako pierwszy pojawi się Tomasz Duszyński, autor powieści sensacyjnej „Toksyczni”, w której świat brudnej polityki i skorumpowanej policji miesza się z półświatkiem MMA. Po nim miejsce przy stoliku zajmie Marysia Krasowska, znana youtuberka i autorka książek dla najmłodszych: „Na tropie magii”, „Banda niematerialnych szaleńców” czy „Wyspa X”. Później swoje dzieła będzie podpisywać Samantha Shannon, który przyleci do Krakowa prosto z Wielkiej Brytanii, by złożyć autografy na liczącej 1100 stron powieści „Zakon drzewa pomarańczy”, będącej literacką wersją serialu „Gra o tron”.

Po niej w fotelu zasiądą Jakub Ćwiek, autor serii „Kłamca” oraz powieści „Stróże 2”, a także Aneta Jadowska, znana dotychczas z powieści fantastycznych, teraz pozycją „Martwy sezon” debiutująca w kategorii literatury obyczajowej dla kobiet. Sobotę na stoisku SQN zakończy jeden z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia – Jakub Małecki, który niedawno wydał powieść „Horyzont” opowiadającą o poszukiwaniu siebie i traumatycznych doświadczeniach byłego żołnierza stacjonującego w Afganistanie.

Otylia Jędrzejczak / fot. Iza Grzybowska

Na niedzielę wydawnictwo zaplanowało coś dla fanów sportu. Na początek spotkanie z Otylią Jędrzejczak, która wraz z Pawłem Hochstimem i Pawłem Skrabą napisała wspomnienia zatytułowane „Moja historia”. Mistrzyni olimpijska w pływaniu o 12.00 pojawi się na stoisku D22, a dwie godziny później będzie miała spotkanie w Saloniku Literackim, gdzie będzie można posłuchać, jak opowiada o swoim życiu i pracy nad biografią. Dwaj następni goście SQN to Sebastian Mila, piłkarz reprezentacji Polski i klubów takich jak Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław, oraz Leszek Milewski, dziennikarz portalu Weszło oraz współautor wspomnień. Ostatni przy stoliku pojawi się Piotr Hercog, najsłynniejszy polski biegacz górski, który na koncie ma liczne sukcesy w jednych z najtrudniejszych zawodów na świecie. Sportowiec będzie podpisywał swoją „Ultrabiografię” napisaną z Jackiem Antczakiem, dziennikarzem Radia Wrocław.

  1. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie potrwają cztery dni – od 24 do 27 października. W ubiegłym roku w wydarzeniu udział wzięło 68 tys. odwiedzających.

Plan spotkań na stoisku Wydawnictwa SQN (D22)

Sobota 26 października:

11.00-11.30 Marysia Krasowska podpisuje książkę „Na tropie magii”

11.30-12.00 Tomasz Duszyński podpisuje książkę „Toksyczni”

12.00-13.00 Jakub Ćwiek podpisuje książkę „Stróże 2”

13.00-14.30 Samantha Shannon podpisuje książkę „Zakon drzewa pomarańczy”

14.30-16.00 Aneta Jadowska podpisuje książkę „Martwy sezon”

16.00-18.00 Jakub Małecki podpisuje książkę „Horyzont”

 

12.00-13.00 Spotkanie autorskie z Samanthą Shannon w sali Lwów BC

15.00-16.00 Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w sali Lwów A

 

Niedziela 27 października:

12.00-13.30 Otylia Jędrzejczak, Paweł Skraba i Paweł Hochstim podpisują książkę „Otylia. Moja historia”

13.30-14.30 Sebastian Mila i Leszek Milewski podpisują książkę „Mila. Autobiografia”

14.30-15.30 Piotr Hercog i Jacek Antczak podpisują książkę „Piotr Hercog. Ultrabiografia”

 

14.00-14.45 Spotkanie autorskie z Otylią Jędrzejczak w Saloniku Literackim

Zobacz także