Senator rozwiąże Wasze problemy przez telefon!

W pobliżu przedszkola jest ruchliwa ulica, a nie ma odpowiednio oznaczonego przejścia dla pieszych? A może ktoś zatruwa powietrze w Waszej okolicy? Krzysztof Mazur, kandydat w wyborach do senatu wpadł na nietypowy pomysł i chce pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu problemów. Będziecie mogli zadzwonić na specjalny numer i porozmawiać z kandydatem o Waszych zmartwieniach!

Według ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora politycy mają możliwość zajmowania się sprawami lokalnymi. Dlatego też od 22 sierpnia Krzysztof Mazur uruchamia infolinię pod numer telefonu 515 682 010, na którą krakowianie będą mogli dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00 z problemami dotyczącymi zarówno spraw lokalnych, jak i funkcjonowania instytucji centralnych. Mazur będzie odbierał telefon osobiście od 10.00 do 11.00, zaś w pozostałych godzinach będą go odbierali członkowie sztabu.

– Chcę rozwiązywać problemy mieszkańców już w trakcie kampanii wyborczej poprzez udzielanie porad prawnych. W sprawach wagi ciężkiej będę dany problem brał na sztandary i pokazywał go w kampanii. Gdy zostanę senatorem, infolinia nadal pozostanie czynna. Chcę być w stałym kontakcie z wyborcami – twierdzi Krzysztof Mazur.

Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora daje uprawnienia do interweniowania w sprawach lokalnych i centralnych, możliwość uzyskiwania informacji i materiałów dotyczących działalności organów administracji rządowej i samorządowej, spółek z udziałem Skarbu Państwa, a nawet firm prywatnych oraz organizacji społecznych.

Ponadto ww. organy są zobowiązane w ciągu 14 dni udzielić informacji o stanie rozpatrywania sprawy i terminie jej rozwiązania, a kierownicy mają obowiązek niezwłocznie przyjąć senatora oraz udzielić mu informacji i wyjaśnień dotyczących sprawy. Legitymacja senatorska upoważnia także parlamentarzystę do wstępu na teren wyżej wymienionych jednostek oraz do uczestniczenia w sesjach sejmików województw, rad powiatów i rad gmin, gdzie mogą zgłaszać swoje uwagi i wnioski.

js

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie