Seniorzy na groby bliskich mogą dotrzeć za darmo meleksami

Musisz przeczytać

Seniorzy odwiedzający krakowskie cmentarze mogą liczyć na dowóz meleksem sprzed bramy cmentarnej do grobu bliskiej osoby. Meleks jest wyposażony w wodę do picia, a także łopatkę do ewentualnych prac przy grobowcu. Do dyspozycji seniora pojazd jest przez godzinę. Usługa jest darmowa

Usługa skierowana jest do seniorów 70+ i osób z niepełnosprawnościami 65+, dzięki której można skorzystać z bezpłatnego transportu meleksami na wybranych  krakowskich cmentarzach. Z usługi dowozu seniorzy mogą skorzystać w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 (z wyłączeniem dni świątecznych) na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów.

 – Usługa obejmuje przejazd meleksem w celu dotarcia do grobów bliskich wraz z powrotem w czasie nieprzekraczającym łącznie jednej godziny zegarowej. Seniorowi może towarzyszyć jedna osoba – informuje urząd miasta.

Aby skorzystać z usługi należy ją zarezerwować minimum na 3 dni przed realizacją, jednak nie wcześniej niż miesiąc przed jej wykonaniem. W tym celu należy skorzystać z infolinii 12 413 33 33 czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Jedna osoba może skorzystać z usługi MELEKS maksymalnie cztery razy w roku.

fot. krakow.pl

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca