Seria awarii tramwajowych w Krakowie. Uruchomiono zastępczą komunikacje autobusową

Trudny poranek dla pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie.  Od rana doszło już do dwóch zatrzymań w ruchu tramwajowym. 

AKTUALIZACJA: Godz. 11.00

Nie minęło dużo czasu, a do dwóch porannych awarii musimy doliczyć kolejne. 

Po godzinie 9.00 na ulicy Monte Cassino w kierunku Czerwone Maki P+R  doszło do awarii tramwaju. Linie 18,22,52 zostały  skierowane przez ul. Krakowską i Kalwaryjską. Po godzinie utrudnień  ruch tramwajowy wznowiono.

Około godzinny 10.30 doszło do uszkodzenia torowiska na ulicy Pawiej pomiędzy Dworcem Towarowym, a wjazdem do tunelu KST. Linie 3,5,17,50 skierowano objazdem przez ul. Długą.

Około godziny 7.00 rano , na ulicy Wadowickiej w kierunek Łagiewniki tramwaj  zderzył  sie  z samochodem osobowym. Linie 8,10,17,19 skierowano na trasy objazdowe: linie 8,10 od Stradomska/Dietla przez ul. Kapelanka, linie 17,19 od Dietla/Starowiślna przez ul. Dietla i Kapelanka. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa Dietla/Starowiślna – Starowiślna – Limanowskiego – Kalwaryjska – Łagiewniki.

Chwile później na ulicy  Westerplatte w kierunku Czerwone Maki P+R  doszło do awarii tramwaju. Linie 3,10,24,52 skierowano objazdem  przez Plac Wszystkich Świętych.

Jak poinformowało MPK , przed godziną 8 wznowiono ruch w miejscu zatrzymań. 

Patrycja Bliska 

 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie