Seryjny włamywacz do aut w rękach krakowskiej policji. Działał na terenie Nowej Huty

47-latek usłyszał już 28 zarzutów włamań do samochodów. Od kilku tygodni na ternie Nowej Huty włamywał się do firmowych samochodów budowlanych kradnąc pozostawione w nich elektronarzędzia i inne cenne przedmioty – warte w sumie prawie 80 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który od kilku miesięcy okradał auta na terenie Nowej Huty. Jego łupem stały się samochody dostawcze służące do przewożenia materiałów budowlanych – Pod osłoną nocy pojawiał się na osiedlowych parkingach. To tam wybierał swój cel kradzieży. Najczęściej za pomocą kamienia wybijał szybę w pojeździe, wchodził do środka i kradł wszystko, co wpadło w jego ręce. Głównym celem złodzieja były maszyny budowlane i elektronarzędzia, ale nie gardził również wyposażeniem samochodu – relacjonuje Anna Wolak-Gromala z  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły czwartek tj.1 czerwca. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży. To drogi sprzęt budowlany, elektronarzędzia, radia samochodowe, telefony komórkowe i inne. Ponadto kryminalni ustalili, że mężczyzna kilkakrotnie posłużył się skradzioną kartą bankomatową dokonując nieautoryzowanych transakcji.

Do tej pory sprawca usłyszał zarzuty dokonania 28 kradzieży z włamaniem. Wartość skradzionych przedmiotów to blisko 80 tys. złotych Decyzją prokuratury 47-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że w toku dochodzenia policjanci ustalą kolejne przypadki dokonanych przez niego włamań.

Najnowsze

Co w Krakowie