Seryjny złodziej złapany. Siał postrach wśród rowerzystów

Ukradł siedem rowerów, ale w końcu został złapany. 49-letni złodziej jest już w rękach policji.  

Tydzień temu krakowscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru zaparkowanego na jednej z ulic w rejonie Krowodrzy.

– Kryminalni już po kilku dniach wytypowali potencjalnego sprawcę oraz miejsce jego zamieszkania. 29 maja udali się do jednego z mieszkań na Salwatorze, gdzie zastali 49-latka będącego w ich zainteresowaniu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Królewskiej – podaje policja.

Przy bloku, w którym zamieszkiwał 49-latek, kryminalni natrafili na skradziony rower, który został zabezpieczony. Śledczy ustalili, że 49-latek w rejonie Krowodrzy dokonał 7 kradzieży rowerów, natomiast raz pokusił się na akcesoria rowerowe.

– W sumie straty związane z jego przestępczą działalnością wycenione zostały na ponad 8 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży. Ponadto oświadczył, że skradzione rowery zwykle sprzedawał w pobliskich lombardach – podaje policja.

Funkcjonariusze ustalili miejsca, w których mogły znajdować się skradzione jednoślady. W jednym z nich odzyskali kolejny skradziony jednoślad.

49-latek usłyszał w sumie 8 zarzutów kradzieży rowerów oraz akcesoriów rowerowych. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie