Shell przeznaczy 1,4 mln zł na centrum edukacji dla uchodźców z Ukrainy

Firma Shell ogłosiła, że przeznaczy 1,4 mln złotych na uruchomienie krakowskiego centrum edukacji i wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy. Projekt realizowany wspólnie z  Urzędem Miasta Krakowa ma służyć aktywizacji zawodowej osób uchodźczych z Ukrainy oraz szeroko pojętej integracji społecznej nowych mieszkańców Krakowa. 

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób uchodźczych z Ukrainy oraz szeroko pojęta integracja społeczna nowych mieszkańców Krakowa. Projekt, którego realizacja musi się rozpocząć nie później niż 1 września 2023 r., ma trwać do 31 grudnia 2024 r., a w tym czasie z usług centrum powinno skorzystać minimum 5 000 osób. Z oferty centrum przedstawiciele społeczności uchodźczej będą mogli korzystać nieodpłatnie.

 – Cieszymy się, że ta współpraca pomiędzy firmami i samorządem w obszarze pomocy dla uchodźców jest kontynuowana. W szczególności, że ważnym zadaniem tego centrum będzie aktywizacja zawodowa uchodźców z Ukrainy oraz dalsze wspieranie integracji społecznej nowych mieszkańców Krakowa. Do udziału w tym projekcie zapraszamy przede wszystkim organizacje, które dysponują lokalami w Krakowie lub są w stanie przedstawić wstępną deklarację właściciela lokalu, że z oferentem zostanie zawarta umowa wynajmu na okres realizacji tego zadania – powiedział wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Jak podkreślił Piotr Kuberka, prezes zarządu Shell Polska, firma od  od początku wojny na Ukrainie aktywnie wspiera społeczność uchodźców poprzez współpracę z organizacjami pomocowymi takimi jak m.in. Polski Czerwony Krzyż, Polska Misja Medyczna, Polska Akcja Humanitarna, Państwowa Straż Pożarna czy Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych – Nie ustajemy w tych wysiłkach, bo tego typu zaangażowanie traktujemy jako maraton, a nie sprint. Mamy świadomość, że członkowie społeczności uchodźczej mierzą się na co dzień z szeregiem wyzwań. Troszcząc się o lokalną społeczność chcemy wspierać osoby uciekające przed koszmarem wojny. Naszym celem jest pomoc w procesie aklimatyzacji w otoczeniu, które jest dla nich nowe, a w którym my jako firma działająca na terenie Krakowa funkcjonujemy na co dzień i znamy jego charakterystykę – powiedział Piotr Kuberka. 

Shell to globalna grupa spółek energetycznych i petrochemicznych, prowadząca działalność w ponad 70 krajach. W  Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce: 5000 pracowników stanowi wsparcie dla grupy Shell globalnie w obszarach finansów, logistyki, zakupów, procesów kadrowych, obsługi klientów, jak również w komunikacji zewnętrznej czy wewnętrznej.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie