Siatkarze wracają na boisko! Kiedy odbędą się pierwsze mecze z udziałem kibiców?

Musisz przeczytać

Po raz pierwszy od połowy marca wraca w Polsce siatkówka na żywo z udziałem kibiców! Inauguracyjne rozgrywki w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozpoczną się już w najbliższy piątek i potrwają do niedzieli. Na wydarzenie będzie obowiązywał darmowy wstęp! Nie możecie tego przegapić!

Przed nami PreZero Grand Prix PLS. Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi będą rywalizować na piasku, w wyjątkowych miastach i w pięknym otoczeniu. Najpierw zawitają do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39), a tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozgrywany będzie w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

– Zapraszamy naszych najlepszych na świecie fanów, zarówno na plażowe stadiony, jak i przed ekrany telewizorów – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Wszystkie mecze będą na żywo na sportowych antenach Polsatu. Oczywiście będzie także szansa zobaczyć sportowców na żywo, na naszych plażowych stadionach. Będziemy na tych obiektach stosować wszystkie zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mamy więc prośbę do fanów o zrozumienie i stosowanie się do nich – dodaje.

Przede wszystkim informujemy, że wstęp na turniej jest wolny. Przy wejściu na teren imprezy kibice zobowiązani będą do dezynfekcji rąk w specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach. Na terenie turniejowym może przebywać określona liczba osób, stąd ochrona będzie kontrolowała liczbę wchodzących i wychodzących. W przypadku, gdy wyczerpany zostanie limit uczestników (w Krakowie to 800 osób), ochrona będzie wpuszczała kolejnych kibiców dopiero wtedy, gdy teren opuści któryś z uczestników. W tym celu będą ustawione specjalne bramki, z osobnym wejściem oraz wyjściem.

Dla kibiców przewidziana jest także trybuna o pojemności 500 osób z zastrzeżeniem, że co drugie miejsce może być zajęte. To oznacza, że z zachowaniem odstępów na trybunie będzie mogło przebywać jednocześnie 250 osób. Pozostali fani będą mogli śledzić rozgrywki na specjalnym telebimie i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

– Nie jest to impreza masowa, nowe przepisy zostały wprowadzone dopiero teraz i nie mieliśmy szans na takie rozwiązanie, stąd limity – tłumaczy prezes Zagumny. – Zapraszamy jednak serdecznie, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem na terenie turnieju będą także specjalne atrakcje od naszych sponsorów oraz partnerów. Liczymy, że wspólnie uda się stworzyć fajne widowiska, które staną się przedsmakiem tego, co czeka nas we wrześniu, gdy startują wszystkie nasze ligi – dodaje.

PreZero Grand Prix to zupełnie nowy pomysł, który Polska Liga Siatkówki w ekspresowym tempie wprowadziła, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia.

Rozgrywki PreZero Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy. Szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym (czyli w praktyce zajmie to tylko dzień gry), po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym. Z kolei w rywalizacji kobiet wystartuje łącznie 8 drużyn (podzielonych na 2 grupy – A w Krakowie, B w Warszawie).

Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piasku, na boisku drużyna będzie liczyła 4 osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą natomiast identyczne jak w siatkówce halowej (z tym że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko. Gra będzie się toczyć do 25 w każdym secie, do dwóch wygranych partii. Jeżeli będzie remis 1:1 w setach, o wyniku spotkania będzie decydował tie-break do 15.

Fuzja zasad gry piłki siatkowej halowej z plażową bez wątpienia stanowi o wyjątkowości imprezy, a pierwsze w historii rozgrywanie spotkań zespołów siatkarskiej ekstraklasy w zaproponowanej przez PLS formule to kolejny dowód na to, że w siatkówce nie ma granic.

Łączna pula nagród pieniężnych wynosi 150.000 tys. zł (100.000 zł dla mężczyzn, 50.000 zł dla kobiet).
 

PreZero Grand Prix PLS KRAKÓW (24-26 lipca 2020 r.)

PROGRAM TURNIEJU ELIMINACYJNEGO KOBIET

24.07.2020 (piątek)       GRUPA A

9:30       mecz nr A01       Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław

11:00     mecz nr A02       Energa MKS Kalisz – SAN-Pajda Jarosław

12:30     mecz nr A03       #VolleyWrocław – SAN-Pajda Jarosław

14:00     mecz nr A04       Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz

15:30     mecz nr A05       Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław

17:00     mecz nr A06       SAN-Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź

Wszystkie mecze na antenie Polsatu Sport

PROGRAM TURNIEJU ELIMINACYJNEGO MĘŻCZYZN

25.07.2020 (sobota)      GRUPA A

9:30       mecz nr A01       Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała

11:00     mecz nr A02       GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów

12:30     mecz nr A03       BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów

14:00     mecz nr A04       Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice

15:30     mecz nr A05       GKS Katowice – BBTS Bielsko-Biała

17:00     mecz nr A06       Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Do meczu o godz. 14:00 włącznie spotkania na antenie Polsatu Sport, mecze o 15:30 i 17:00 na antenie Polsatu Sport News

26.07.2020 (niedziela)   GRUPA D

9:30       mecz nr D01       Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa

11:00     mecz nr D02       Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Będzin

12:30     mecz nr D03       Stal Nysa – MKS Będzin

14.00     mecz nr D04       Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie

15:30     mecz nr D05       Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa

17:00     mecz nr D06       MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel

Wszystkie mecze na antenie Polsatu Sport

21 lipca w „Poranku z Polsatem Sport” z red. Marcinem Lepą o wydarzeniu rozmawiał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. Materiał wideo można obejrzeć TUTAJ.

W trakcie imprezy zapraszamy na stoisko Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca