Silne opady w Krakowie. Woda zalała drogi w Opatkowicach (ZDJĘCIA)

Od wczoraj nad Krakowem przechodzą intensywne ulewy. W krakowskich rzekach stan wody cały czas się podnosi. Najgorzej sytuacja wygląda na ul. Smoleńskiego w Opatkowicach, gdzie woda zalał drogę i okoliczne posesje. 

Trwające opady deszczu najbardziej dały się we znaki mieszkańcom ul. Smoleńskiego w Opatkowicach. W miejscu gdzie potok Olszynka wpada do Wilgi doszło do zalania drogi i okolicznych posesji. Powodem jest wysoki stan wód rzeki Wilgi, która nie wpuszcza wody z potoku Olszynka.

Ulewy, które trwają od wieczora i nie ustały przez całą noc z poniedziałku 3 na wtorek 4 czerwca, spowodowały wiele podtopień i zalań w Małopolsce. Strażacy odebrali mnóstwo zgłoszeń. – Do godz. 6 rano we wtorek było ich 68 w skali województwa – poinformował rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. kpt. Hubert Ciepły.

W nocy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł ostrzeżenie o silnych opadach deszczu z burzami dla 17 małopolskich powiatów (w tym Krakowa) do III, najwyższego stopnia.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, od 90 do 110 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h, możliwy grad.

 

Najnowsze

Co w Krakowie