Piłkarze krakowskiej drużyny ustawiali mecze swojego zespołu? Zawieszono dwóch zawodników

Piłkarze Hutnika Kraków ustawiali wyniki meczów? Tak twierdzi klub, który dzisiaj ( 7 listopada) wydał oświadczeniem w tej sprawie. 

Władze Hutnika Kraków podejrzewają, że jego zawodnicy mogli być zamieszani w ustawiania meczów własnej drużyny. Klub zwrócił się w tej sprawie do  Polskiego Związku Piłki Nożnej. „Klub zwrócił się do Rzecznika Dyscyplinarnego przy PZPN z prośbą o weryfikację poprzez wykorzystanie narządzi którymi PZPN dysponuje i wykorzystuje w podobnych sytuacjach o dokonanie analizy w kierunku podejrzenia czy nie mieliśmy do czynienia w przypadku dwóch ostatnich meczów ze zjawiskiem match-fixingu” – brzmi fragment komikatu Hutnika. 

Co wzbudziło podejrzenie władz klubu? Chodzi o dwa ostatnie mecze krakowskiej drużyny, w których choć dwukrotnie prowadziła 3:0, ostatecznie przegrała 3:4 z Lechem II Poznań i 3:5 z Kotwicą Kołobrzeg. Dwie porażki z rzędu przy prowadzeniu 3:0 wywołały szereg spekulacji o możliwym ustawianiu meczów przez piłkarzy Hutnika. Kursy na zwycięstwo drużyny przeciwnej w momencie, kiedy przegrywa aż trzeba bramkami są bowiem gigantyczne. Można wówczas pokusić się o spory zarobek.

Zdaniem władz Hutnika,  winni mogli być  środkowi obrońcy drużyny. Klub podjął radykalne decyzje. Zawiesił dwóch piłkarzy – Dawida Kubowicza i Kamila Wengera, z tym drugim rozwiązując kontrakt za porozumieniem stron. Ponadto Hutnik zwrócił się do Rzecznika Dyscyplinarnego przy PZPN, Adama Gilarskiego z prośbą o weryfikację, czy w dwóch ostatnich meczach nie było zjawiska match-fixingu, a więc ustawienia bądź kupienia spotkania.

To jednak nie wszystko. Hutnik postanowił  bowiem ukarać cały zespół poprzez zamrożenie premii za zdobywane punkty. Postawiono drużynie ultimatum punktowe do końca bieżącej rundy. Dopiero jego wypełnienie pozwoli odmrozić gratyfikacje. Ponadto drużyna przechodzi również na siedmiodniowy plan treningowy, co oznacza, że zrezygnowano z dnia wolnego po danym meczu. Jak wytłumaczono, „trener zostaje zobligowany do wypełnienia czasu poprzez zwiększenie objętości zajęć teoretycznych taktyczno-analitycznych”.

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie