Skandaliczne słowa na sesji Rady Miasta Krakowa. Kto je powiedział? [video]

„Skur…. jeb…” – takie słowa było słychać podczas internetowej transmisji środowej sesji Rady Miasta Krakowa, gdy na mównicę wychodził radny Andrzej Hawranek. Nie ma pewności, kto je wypowiedział. Radni domagają się znalezienia tej osoby. I surowej kary za skandaliczne słowa, Jest już wytypowany podejrzany. Radny Hawranek zapowiada, że wytoczy mu sprawę karną i cywilną.

Skandaliczne słowa padły w trakcie dyskusji nad projektem uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla prezydenta miasta Krakowa dotyczących utworzenia parku XXL „Dolina Prądnika”. Jego inicjatorem był klub Kraków dla Mieszkańców. Radni innych klubów zarzucali inicjatorom, że proponują uchwałę, by sobie przypisać zasługi za działania, które już dawno są podjęte przez urzędników prezydenta. Prezydencki klub Przyjazny zgłosił więc poprawkę, w której zamieniał „podjęcie działań” na „przyspieszenie działań” w sprawie parku.

– Nie chcemy się przepychać, czyja to zasługa, więc przyjmujemy poprawkę jako autopoprawkę – powiedział Łukasz Gibała, szef klubu Kraków dla Mieszkańców. Andrzej Hawranek, przewodniczący Klubu Platforma.Nowoczesna Koalicji Obywatelska stwierdził, że pierwszy raz słyszy, jak klub radnego Gibały jest gotowy do współpracy. Przed tym wystąpieniem padło „Skur… Hawranek je…”.

Andrzej Hawrank powiedział, że odsłuchał nagranie i rozpoznał głos osoby, która powiedziała „sk..u” pod jego adresem. Zawnioskował o zabezpieczenie nagrań i połączeń internetowych, bo skandaliczne słowa mogły paść z ust osoby, która brała udział w obradach, ale nie jest radnym. Jeszcze w trakcie sesji radny Hawranek poinformował, że podpisał pełnomocnictwa dla kancelarii prawnej, która ma zająć się sprawą karną i cywilną przeciwko osobie, która uczestnicząc w sesji RMK zadalnie określiła go jako „s… jeb…”

Właśnie podpisałem pełnomocnictwo kancelarii, która zajmie się sprawą karną i cywilną, przeciwko osobie która…

Posted by Andrzej Hawranek on Wednesday, April 7, 2021

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie