Skażona woda pod Krakowem. Kłopot dla 4 tysięcy mieszkańców

W Targowisku i Kłaju mieszkańcy nie mogą korzystać z w wody z wodociągu Szarów 2. W próbkach wody wykryto bakterie coli. Wody nie ma ok. 4 tys. mieszkańców.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieliczce informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznego Szarów 2 zaopatrującego miejscowości: Targowisko i Kłaj gmina Kłaj w powiecie wielickim stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda nieprzydatna do spożycia” – czytamy w komunikacie wielickiego sanepidu. Woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Kilka dni temu z wodociągu Szarów 2 pobrano 3 próbki wody. Bakterie coli wykryto w próbce pobranej z hydrantu przy szkole w Targowisku.

Wczoraj, 6 października 2021, przepłukano sieć wodociągową z profilaktycznie zwiększoną dezynfekcją sieci wodociągowej (podchlorynem sodu). I pobrano 5 próbek wody z sieci wodociągowej. Od wyników badań tych próbek będzie zależeć, czy sanepid wyda zgodę na korzystanie z wody z wodociągu do celów spożywczych i sanitarnych.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie