„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Śledczy z Krakowa sprawdzą kolegów po fachu. Chodzi o bulwersującą sprawę księdza-pedofila z Miechowa

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Śledczy z Prokuratury Okręgowej sprawdzą działania prokuratorów z Miechowa w sprawie gwałtu księdza na nieletniej.

O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza”. „Oznacza, że śledczy z Krakowa nie tylko nadzorują pracę koleżanek i kolegów z Miechowa, ale również sprawdzają, czy w toku poprzedniego śledztwa nie popełnili poważnych błędów” – czytamy w serwisie.

Przypomnijmy, że ksiądz gwałcił 12-letnią Mariannę i ją okaleczał, a działo się to regularnie przez półtora roku. O sprawie jako pierwsze poinformował TVN.

– To wszystko zaczęło się w 2013 roku. Ja miałam wtedy 12 lat, jak poszłam na kółko biblijne. Musiałam się rozebrać, tak jak już wcześniej bywało, i po prostu wziął mnie i posadził jakby na sobie. Brał taki nożyk, po prostu kazał mi się położyć. I tak jeździł po ciele, dopóki nie przeciął. (…) Już wolałam ten nóż, bo to przynajmniej nie sprawiało, że czułam się taka okropnie brudna po prostu, tak strasznie się wstydziłam – opowiadała  ofiara księdza pedofila w reportażu.

Ksiądz gwałcił dziewczynkę co piątek. Dzięki pomocy osoby, której się zwierzyła, Marianna opowiedziała o sprawie matce, a potem przed prokuratorem wskazała księdza jako sprawcę gwałtu. Prokuratura w Miechowie umorzyła sprawę. Gdy osiągnęła pełnoletność, ponownie zawiadomiła miechowską prokuraturę. W ciągu dziewięciu miesięcy przesłuchano tylko kilka osób, które wskazała, i ją samą – przez dziewięć godzin.

Ostatnio przesłuchiwany w tej sprawie był ksiądz. Wówczas na miechowskim rynku zebrał się Strajk Kobiet, by wyrazić solidarność z ofiarą księdza.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca