Śledztwo w sprawie korupcji w ZBK przedłużone. Są kolejne zatrzymania

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z korupcją przy przetargach na najem i sprzedaż nieruchomości, którymi dysponuje Zarząd Budynków Komunalnych Krakowie. Status podejrzanych w tej sprawie ma już 29 osób. A śledztwo nie zakończy się w tym roku.

W środę, 29 września 2021 roku CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w związku ze śledztwem o korupcję w ZBK. Do zatrzymań doszło w Krakowie i Opolu, zatrzymane osoby miały pośredniczyć w załatwieniu wynajmu lokali użytkowych należących do zasobu Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Jak wyjaśnia CBA, chodzi o lokale w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Krakowa. „Obie zatrzymane osoby usłyszą zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie” – informuje CBA.

zbkFunkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA w Krakowie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie postępowanie dotyczące powoływania się na wpływy w administracji samorządowej. Badany jest także wątek korupcyjnego procederu pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości położonych w atrakcyjnych częściach Krakowa. Do zdarzeń dochodziło w latach 2015-2017. Śledztwo trwa już kilka lat, już 29 osób ma status podejrzanych. Ostatnio śledztwo zostało przedłużone – do połowy stycznia 2021 roku.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie