Słodcy oszuści atakują! Nie dajcie się oszukać!

Cukierki / fot. Pixabay

Sezon wakacyjny w pełni, a przed nami długi weekend. Nie dajcie się wywieść w pole oszustom, wymyślającym różne sposoby na wyciągnięcie z Was kasy. Była moda na grę w trzy kubki i jej różne odmiany. Teraz oszuści proponują „cukierki”, które będą Was słono kosztować. 

W Zakopanem pojawiła się gra „cukierki”, w której gracze zgadują, ile słodyczy znajduje się pod kartonikiem.

W ubiegłą niedzielę patrolujący stolicę Tatr funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, zatrzymali 32-letniego mieszkańca Siewierza, który mimo znajdujących się na jego prowizorycznym stoisku słodyczy, oferował jedynie gorycz porażki.

Obok cukierkowego hazardzisty, stał 37-letni mężczyzna oraz 32-letnia kobieta – oboje mieszkańcy Gliwic. Ci przekonywali niezdecydowanych hasłami typu: „Kurde wygrywają, można obstawiać!”. Wciągniętych w grę turystów namawiali, by obstawiać coraz większe sumy pieniędzy.

Za organizowanie gier hazardowych policjanci sporządzają wnioski o ukaranie do sądu, gdzie oszustom grozi kara grzywny do 5000 zł, a nawet 30 dni aresztu. W myśl przepisów prawa przepadkowi ulegają także pieniądze znalezione przy oszustach. Tym razem było to 1700 zł.

js/Małopolska Policja

Zobacz także