Słodkie kociaki czekają na nowy dom. KTOZ zachęca do adopcji

W KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie przebywają obecnie 383 koty, z czego część stanowią niedawno urodzone maluszki.

Widząc malutkiego kociaka – trudno powstrzymać sie od zachwytu. Bo czy jest coś słodszego niż taki mały, puchaty kłębuszek? Niestety zachwyt, nie zawsze przekłada sie na chęć adopcji. Ponadto w tzw. „sezonie kocim”, kociąt jest tak wiele, że liczba chętnych na ich przygarnięcie, zazwyczaj nie jest wystarczająca. Wyraźny jest również związek wyjazdów wakacyjnych, ze zwiększoną liczbą zwierząt, które trafiają pod opiekę Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zarówno na okno życia, jak i bezpośrednio do schroniska.  

„Dlatego gorąco  zachęcamy do adopcji. Oczywiście decyzja ta, musi być dokładnie przemyślana. W końcu bierzemy odpowiedzialność za żywą istotę do końca jej życia” – zachęcają wolontariusze.

W schronisku mieszkają również psiaki. Starsze, młodsze i te najmłodsze. Każdy z nich czeka na kochającego właściciela i własny dom. W obecnej chwili, pod opieką KTOZ, znajduje się 251 psów. Nie wiadomo, czy fakt masowego oddawania zwierząt w ostatnim czasie, należy łączyć z powrotem do pracy w normalnym trybie, czy też może wynika to po cześci z problemów finansowych, w jakich znalazło się wielu ludzi, z powodu pandemii. Istotne jest to, że psów i kotów każdego dnia przybywa.

Dlatego też, jeżeli ktoś myśli o tym, żeby w jego domu zamieszkało zwierzę – warto rozpatrzyć opcję adopcji, zamiast zakupu. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie jest czynne przez cały tydzień, w godzinach 10.00-14.00 oraz 15.00-17.00 i mieszka w nim wielu cudownych i wiernych przyjaciół, którzy czekają na szansę na lepsze życie. Zapraszamy na ul. Rybną 3! Tel: 12 429 92 41 lub 12 429 74 72

Najnowsze

Co w Krakowie