Smoki wracają! Zapowiada się niesamowite widowisko na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu razem z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie zapraszają na wyjątkowe widowisko teatralne – przedstawienie „Smok!” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Spektakle 1 i 2 września.

Na królewskim tronie zasiądzie Krak. Państwo szybko rozrasta i rozwija się, a władcę w pracy wspierają jego dzieci: Lech, Krak oraz Wanda. Gdy na wskutek nieroztropnych decyzji ulega zniszczeniu pradawny las, miastu zagraża ogromne niebezpieczeństwo. Kraków opanowała bestia, a przerażony lud szuka ratunku. Czy uda się pokonać smoka?

„Po kilku latach od premiery spektaklu, która odbyła się w listopadzie 2019 r., będziemy mieć znów okazję, aby obejrzeć to wydarzenie multimedialne uświetnione śpiewem Chóru Katedry Wawelskiej pod batutą Andrzeja Korzeniowskiego. „Smok!” to tylko dwa spektakle, które odbędą się 1 i 2 września o godz. 19.30 na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu” – zachęcają organizatorzy.

Uwaga: sprzedaż biletów poprzez system biletowy Zamku Królewskiego na Wawelu obejmuje miejsca nienumerowane w sektorze A1 w rzędach IV–VII. Spektakl dla dzieci od 8. roku życia.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie