Spacer po plecach, czyli klasyczny masaż w Krakowie

Ból pleców to problem, z jakim zmaga się wiele osób. Nie należy go lekceważyć, ponieważ z czasem może utrudniać funkcjonowanie. Masaż wykonany w profesjonalnym, krakowskim gabinecie doskonale zrelaksuje i przyniesie ulgę. Klasyczna technika szybko rozluźni i zniesie dyskomfort.

Jak wygląda masaż klasyczny pleców u krakowskich specjalistów?

Masaż klasyczny pleców może dotyczyć całego kręgosłupa lub jego poszczególnych odcinków: lędźwiowego, piersiowego czy szyjnego. Masaż wykonuje się na specjalistycznym stole do masażu. Osoba masowana leży na brzuchu z głową zwróconą raz w jedną, raz w drugą stronę. Pozwala to uniknąć nadwyrężenia mięśni karku. Wygodnie też jest podłożyć wałek pod stawy skokowe. Niektóre techniki, przykładowo masaż tajski, zakładają leżenie na macie lub bezpośrednio na podłodze. W celu poznania tajników klasycznego masażu pleców, odwiedziliśmy firmę Masaż Kraków – Studio Twojego Zdrowia. Przeczytajcie czego się dowiedzieliśmy!

O klasycznym masażu słów kilka

Masaż klasyczny pleców rozpoczyna się od ich dolnej części. Masażysta powoli przesuwa dłonie w kierunku głowy. Ruchy są płynne, stopniowo rozchodzą się po całych plecach w górę, w dół oraz na boki. W takcie uciskania wyczuwane są sztywniejsze miejsca, nad którymi należy bardziej popracować. Już początkowe przespacerowanie się dłońmi po plecach daje oczekiwany efekt rozluźnienia. Pobudza krążenie i zmniejsza dolegliwości bólowe. Szczególnie korzystnie wpływa na obszar kręgosłupa piersiowego. Zlokalizowany jest tu bowiem układ współczulny, który odpowiada za pobudzenie organizmu.

Co sprzyja klasycznej technice masażu pleców?

Aby zwiększyć komfort masażu, stosuje się niewielką ilość środka poślizgowego, takiego jak oliwka czy olejek. Wpływa to nie tylko pozytywnie na odczucia klienta, ale też ułatwia masażyście ocenę dotykową pleców i wyczucie najbardziej napiętych punktów. Szczególnie dobroczynny wpływ wywierają olejki eteryczne na bazie naturalnej formuły. Zawierają bowiem w swoim składzie cenne witaminy i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które dodatkowe odżywiają skórę. A zapach lawendy, mięty czy słodkich migdałów sprzyja odprężeniu i podnosi skuteczność masażu. Atmosferę relaksu doskonale buduje też odpowiednie oświetlenie i stonowana muzyka w tle.

Zalety regularnego korzystania z masażu klasycznego pleców

Wśród wielu zalet korzystania klasycznej techniki ręcznego masażu w obszarze pleców można wyróżnić:

• zniesienie nawet uporczywych i przewlekłych dolegliwości bólowych
• korzystny wpływ na regenerację mięśni i tkanek
• rozluźnienie całego organizmu

Podsumowanie

W masażu klasycznym nie ma miejsca na pośpiech. Mięśnie należy rozluźniać, a nie pobudzać. Potrzeba wiele wprawy i doświadczenia, aby prawidłowo go wykonać. Warto więc zwrócić się o pomoc do profesjonalistów w krakowskim gabinecie, by szybko osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

 

Najnowsze

Co w Krakowie