Spektakle, warsztaty, wystawy, Festiwal Teatrów dla Dzieci w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury po raz kolejny odkryje przed młodą widownią zachwycającą i zaskakującą magię teatru  Podczas 14 festiwalowych dni na trzech scenach dzieci zobaczą kilkanaście spektakli z teatrów z całej Polski. – to wszystko czeka na najbardziej wymagających małych widzów podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2023 (30 stycznia do 12 lutego 2023 r.).

 – Po raz pierwszy w tym roku, w samym środku zimy, zrobi się zielono, ponieważ tegoroczna edycja Festiwalu będzie poświęcona zagadnieniom ekologii. Bajkowe opowieści snuć będą aktorzy m.in.: z Gdańska, Poznania, Warszawy, Olsztyna, Wałbrzycha, Lublina i Jeleniej Góry – zapowiada Zbigniew Grzyb, Dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

Na uczestników Festiwalu będą czekać także warsztaty plastyczne i edukacyjne inspirowane spektaklami. Warsztaty edukacyjne pomogą poznać najważniejsze gatunki drzew w Polsce, sarny, jelenie, dziki i inne zwierzęta leśne, oraz ich tropy. Dzieci nauczą się jak obserwować przyrodę i jak ważną rolę w przyrodzie pełni każde zwierzę. Podczas warsztatów z rysunku, ceramiki i papieroplastyki, uczestnicy stworzą np. leśną chatkę wróżek, czy bajkowe postacie smoków i żabek.

W trakcie Festiwalu można bezpłatnie zwiedzać dwie interaktywne wystawy. Pierwsza wystawa jest inspirowana serią książek Tomasza Samojlika – „Żubr Pompik. Wyprawy”. Instalacja wystawiennicza zaprasza do poznawania polskiej natury. Dzieci niczym prawdziwi odkrywcy wyruszą z mapą Polski w ręku, by odkryć jakie skarby kryją polskie parki narodowe.
Druga wystawa to wielkoformatowa pokonkursowa trzecia edycja międzynarodowego konkursu Jasnowidze, którego celem jest inicjowanie procesu tworzenia nowych wartościowych książek dla dzieci, a także stwarzanie utalentowanym projektantom, ilustratorom i autorom tekstów możliwości zaistnienia na rynku wydawniczym. Osoby biorące udział w konkursie muszą wykazać się pomysłowością, dobrym warsztatem oraz wrażliwością na dziecięcy świat. Wystawy czynne dla zwiedzających od 30 stycznia do 12 lutego 2023 r.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie