Sprawiedliwości stanie się zadość! Potrącił ciężarną na pasach, jest już w rękach policji

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w środę na przejściu dla pieszych na ul. Bartla potrącił kobietę w ciąży, nie udzielając jej pomocy i oddalając się z miejsca zdarzenia. Trwają czynności z zatrzymanym.

W środę ok. godz. 16:30 kierujący citroenem na ul. Bartla na przejściu dla pieszych potrącił 30-letnią kobietę w ciąży.

– Kierowca nie udzielił kobiecie pomocy, odjeżdżając z miejsca. Załoga pogotowia ratunkowego wezwana na miejsce udzieliła pomocy medycznej poszkodowanej, która  z podejrzeniem złamania ręki oraz żeber została zabrana do szpitala. Policjanci ustalili świadków tego zdarzenia oraz pojazd biorący w nim udział – podaje policja.

Mundurowi opatrolowali pobliski rejon, jednak sprawca zdążył się oddalić i ukryć. Później jednak funkcjonariusze operacyjnie ustalili personalia sprawcy wypadku.

– Sprawdzili m.in. adres w centrum Krakowa, pod którym zamieszkiwać miał zbiegły mężczyzna jednak nikogo tam nie zastali. Następnego dnia udali się do miejsca pracy poszukiwanego i tam go zatrzymali. Okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wstępne badania wykazały, że w trakcie zatrzymania znajdował się on pod wpływem amfetaminy – podaje policja.

66-latek może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Najnowsze

Co w Krakowie