Tego wojsko już nie potrzebuje. Możesz kupić motorówkę, łaźnię i Land Rovera

Już 6 września krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego rozstrzygnie pierwszy powakacyjny przetarg na powojskowy sprzęt i pojazdy. Tym razem na nabywców czeka aż 114 pozycji. Na sprzedaż wystawiono m.in. samochody kultowych marek Land Rover i Mercedes, łaźnię na ciężarówce ZIŁ, policyjną motorówkę czy siatki maskujące.  Na przetargu nie zabraknie też pakietów z odpadami i złomem, które mogą zainteresować firmy z branży recyklingowej.

Wojsko tego już nie potrzebuje. Możesz to kupić

Zdjęcie 1 z 19

SAM.CIĘŻ.-OSOB.WYS.MOB. LAND ROVER

– Po wakacyjnej przerwie do Krakowa wracają przetargi na sprzęt i pojazdy, których nie potrzebuje już polska armia. Tym razem na nabywców czeka aż 114 pozycji. Zyski ze sprzedaży Agencja przekaże na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych – informuje Michał Pyzik z krakowskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego.

Wśród najciekawszych pozycji oferowanych przez AMW znajdziemy legendarną „gelendę”, czyli mercedesa 290 GD 290 oraz nie mniej kultowego land rovera 110. Cena wywoławcza pierwszego z wozów wynosi 55 tys., a drugiego 35 tys. zł. Interesującą pozycją jest też łaźnia-dezynfektor na ZIL-e 130, którą pomysłowy kupiec może zaadaptować na kampera. Żeby zostać jej właścicielem, trzeba złożyć ofertę przekraczającą 20 tys. zł. Na nowych właścicieli czekają też samochody dostawcze: opel movano i fiat ducato multijet, wycenione odpowiednio na 6,5 tys. oraz 10 tys. zł. W Krakowie coś dla siebie znajdą też miłośnicy marki Star. Do kupienia są dwie ciężarówki star 200 z cenami wywoławczymi 8 tys. i 9 100 zł. Na sprzedaż trafił też pakiet części zamiennych do stara 660 (1200 zł), silnik wysokoprężny S-359M (800 zł) oraz dwie skrzynie biegów do stara 266. W ofercie można znaleźć także skrzynie ładunkowe do stara 266 (od 800 do 1200 zł)  i opończe do stara 200 (600 zł).

W Krakowie warto zwrócić też uwagę na łódź kabinową duck-570 z silnikiem Mercury, która ma za sobą służbę w policji. Przyszły właściciel musi za nią zaoferować co najmniej 10 tys. zł. Na większy wydatek muszą być przygotowane osoby rozważające zakup ładowarki hydraulicznej Ł-220. Cena wywoławcza za pojazd z wrocławskiej Fabryki Maszyn Budowlanych Bumar-Fadroma to 25 tys. zł. Przedsiębiorców z branży budowlanej zainteresować mogą też naczepy transportowe (14 tys. i 15 tys. zł) oraz podnośnik widłowy GPW 6300 wyprodukowane w chojnickim zakładzie ZREMB (35 tys. zł). 

Na przetargu dostępne są również pakiety: z częściami samochodowymi do UAZ-a ( 3,5 tys. zł), drewnianymi skrzyniami po amunicji (3 tys. zł), oponami (3 i 6 tys. zł), sprzętem elektronicznym (od 4 tys. do 10,5 tys. zł) oraz medycznym (3100 zł). W Krakowie kupimy też tak różnorodny asortyment jak kasa pancerna (800 zł), maski samochodowe (siatki maskujące, 1500 zł), namioty do działań wychowawczych (1 tys. zł), polowa stacja zasilania o mocy 250 kVA (7,5 tys. zł), pompa głębinowa G-80 z rurami (1,6 tys. zł), zestaw do naprawy nart marki Reichmann (1300 zł), a nawet dwa unity stomatologiczne (2,9 tys. i  7,9 tys. zł).

Krakowski przetarg może też zainteresować firmy z branży recyklingowej. W ofercie znalazły się pakiety, zawierające metale żelazne i nieżelazne, wyeksploatowane akumulatory i baterie, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, odpadowe drewno, szkło, tworzywa sztuczne, przepracowane płyny, oleje i smary, a także odpady z budowy i remontu dróg.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej na wybrane pozycje przetargowe oraz złożenie pisemnej oferty. Wadium należy wpłacić przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego w Banku Gospodarstwa Krajowego O/Kraków, nr konta 83 1130 1150 0012 1243 8520 0020, podając w tytule numer, datę przetargu, nazwę oferenta oraz numery wybranych pozycji przetargowych. W przypadku pozycji nr 91-114 do przetargu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy mają uprawnienia związane z gospodarowaniem i transportem odpadów. Na pozycję nr 95, czyli odpadowe drewno, ofertę mogą składać również osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne, które nie przedsiębiorcami.

Ofertę, na specjalnym formularzu, należy złożyć (przesłać lub doręczyć) w Biurze Obsługi Klienta w OR AMW w Krakowie przy ul. Montelupich 3, do 6 września br. do godz. 11:00. Szczegóły dotyczące przetargu zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy oraz wyposażenie/Sprzedaż przetargowa”.

(red), (Fot. AMW)

Najnowsze

Co w Krakowie