Stanisław Dziwisz zabrał głos w sprawie nowego kardynała

Papież Franciszek mianował arcybiskupa Grzegorza Rysia kardynałem. Teraz głos w sprawie nominacji zabrał kardynał Stanisław Dziwisz. 

Przypomnijmy, że Polak znalazł się w gronie dostojników z całego świata. Ojciec święty ogłosił to podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Zanim duchowy został metropolitą łódzkim, przez lata był biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. 

Teraz głos w sprawie nominacji zabrał Stanisław Dziwisz. „Dzisiejsza wiadomość z Watykanu zaskoczyła nas niezmiernie pozytywnie. Ojciec Święty Franciszek zdecydował, że na najbliższym konsystorzu powoła do grona kardynałów także reprezentanta Episkopatu Polski – wybitnego pasterza i człowieka wrażliwego na dzisiejsze problemy, Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolitę Łódzkiego” – napisał w oświadczeniu kardynał Dziwisz. 

I dodał na temat Rysia: „Jego wybitne zdolności duszpasterskie i intelektualne przyczyniają się do rozwijania działalności Kościoła w Polsce i na szczeblu międzynarodowym. Jego zdolności międzyludzkie wzmacniają również jedność w naszej Ojczyźnie”. 

Abp Grzegorz Ryś urodził się 9 lutego 1964 r. w Krakowie. Do krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego wstąpił w 1982 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 1988 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego w katedrze wawelskiej – czytamy na stronie archidiecezji łódzkiej. Więcej o Rysiu pisaliśmy tutaj

 

Najnowsze

Co w Krakowie