Startuje Szlachetna Paczka. Już można wybierać rodziny, którym chce się pomóc

Fot. Materiały prasowe - Szlachetna Paczka

Stratuje kolejna 20. Już edycja Szlachetnej Paczki. Od soboty, 14 listopada można wybierać rodzinę, której chce się pomóc. Paczki będą trafiać do tych rodzin 12 i 13 grudnia.

W sobotę, 14 listopada, o godz. 8.00 na https://www.szlachetnapaczka.pl/ została oficjalnie otwarta baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi przygotować dla niej paczkę. Pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

– Zdajemy sobie sprawę, że będzie nam trudniej działać. Jednocześnie wiemy, że jesteśmy w tym roku potrzebni bardziej niż kiedykolwiek – zapewnia Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki. Już sama sobotnia inauguracja ma przebiegać w nietypowej formie – całość odbędzie się live na Facebooku Szlachetnej Paczki, a także na Twitterze i Youtubie. Podczas wydarzenia Jarosławowi Kuźniarowi o szczęściu i mądrej pomocy opowiadać będą m. in. Anna Starmach, Katarzyna Boni, Joanna Jabłczyńska, Djvika, grupa ratowników górskich GOPR, a także Joanna Sadzik oraz wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki.

Fot. Materiały prasowe – Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14,5 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

(GS)

Zobacz także