Startuje Szlachetna Paczka. Już można wybierać rodziny, którym chce się pomóc

Musisz przeczytać

Stratuje kolejna 20. Już edycja Szlachetnej Paczki. Od soboty, 14 listopada można wybierać rodzinę, której chce się pomóc. Paczki będą trafiać do tych rodzin 12 i 13 grudnia.

W sobotę, 14 listopada, o godz. 8.00 na https://www.szlachetnapaczka.pl/ została oficjalnie otwarta baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi przygotować dla niej paczkę. Pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

– Zdajemy sobie sprawę, że będzie nam trudniej działać. Jednocześnie wiemy, że jesteśmy w tym roku potrzebni bardziej niż kiedykolwiek – zapewnia Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki. Już sama sobotnia inauguracja ma przebiegać w nietypowej formie – całość odbędzie się live na Facebooku Szlachetnej Paczki, a także na Twitterze i Youtubie. Podczas wydarzenia Jarosławowi Kuźniarowi o szczęściu i mądrej pomocy opowiadać będą m. in. Anna Starmach, Katarzyna Boni, Joanna Jabłczyńska, Djvika, grupa ratowników górskich GOPR, a także Joanna Sadzik oraz wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki.

Fot. Materiały prasowe – Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14,5 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca