Strażacy z Krakowa ratowali greckie miasto przed ogniem [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Strażacy z Polski w tym jeden samochód i 4 strażaków z Krakowa, obronili wczoraj jedno z greckich miast. Akcja obrony przed ogniem miasta Vilia Attica, które znajduje się na zachód od Aten, trwała od środy popołudnia do późnej nocy.

Polscy strażacy walczą z pożarami w Grecji

Polscy strażacy walczą z pożarami w Grecji

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podziękował na Twitterze polskim strażakom walczącym z pożarami w Grecji. Polska wysłała do tego kraju 143 strażaków i 46 pojazdów. „Polscy strażacy kontynuują walkę z pożarami trawiącymi Grecję. Kontynuujemy pomoc dla naszych sojuszników dotkniętych przez niszczycielski żywioł. Jeszcze raz składam podziękowania dla naszych dzielnych strażaków!” – napisał minister Kamiński.

Polska skierowała do Grecji dwa moduły GFFFV (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles, czyli moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów). W działaniach biorą udział również siły z Małopolski – Samochód Dowodzenia i Łączności (SDŁ) wraz z 3 funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz 1 funkcjonariuszem Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca