Strażnicy miejscy będą szkolili krakowskich bibliotekarzy z… samooborony

Musisz przeczytać

Podpisano list intencyjny pomiędzy Strażą Miejską Miasta Krakowa a Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. Teraz strażnicy przeszkolą pracowników krakowskich bibliotek z podstaw samoobrony.

– Szkoleniami z samoobrony straż miejska zajmuje się praktycznie od samego początku swojego istnienia. Na przestrzeni 30 lat przeszkoliliśmy różne grupy zawodowe, przy czym warto dodać, że jeszcze nigdy nie prowadziliśmy tego rodzaju kursów w instytucjach kultury. Deklaracja współpracy, zawarta w formie Listu Intencyjnego, pomiędzy Strażą Miejską Miasta Krakowa a Wojewódzką Biblioteką Publiczną, to z jednej strony nowe wyzwanie, ale z drugiej kontynuacja owocnej współpracy z Biblioteką – powiedział Radosław Gądek, zastępca komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

– Biblioteka to instytucja kultury. Niestety nie znaczy to, że w tak, zdawałoby się, spokojnym miejscu nie dochodzi do sytuacji trudnych czy konfliktowych. Problem ten sygnalizowali nam też nasi pracownicy podczas szkoleń podnoszących kompetencje. By jeszcze skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników, podnieść ich komfort pracy i poczucie bezpieczeństwa poprosiliśmy zatem o profesjonalne wsparcie funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Przekazana wiedza będzie jednak niewątpliwie przydatna nie tylko w miejscu pracy, ale także w różnych trudnych sytuacjach życiowych – powiedział Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

Szkolenia będą realizowane cyklicznie w najbliższych miesiącach i prowadzić je będą instruktorzy taktyki i technik interwencji Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca