Strzelanie z broni palnej – nowe hobby Polaków!

Coraz więcej Polaków coraz chętniej korzysta z usług strzelnic, które licznie pojawiają się na naszym rynku. Z czego wynika ich popularność i dlaczego Polacy tak pokochali strzelanie? Po odpowiedzi zapraszamy do dalszej części naszego artykułu!

Zacznijmy jednak od samych liczb – w naszym kraju z usług strzelnic korzysta ponad milion osób. Każdy, kto obraca się w tej branży, zauważy, że zainteresowanie rośnie niemal z miesiąca na miesiąc. Tyczy się to jednak nie tylko rekreacyjnego strzelania, ale również profesjonalnych kursów i szkoleń z zakresu obsługi broni palnej.

Z czego to jednak wynika?

Doskonała rozrywka

Zwłaszcza dla mężczyzn, chociaż i kobiety w tym zakresie nie chcą im ustępować. Strzelanie w gronie znajomych stało się bardzo popularne, jest to również opcja, która bardzo często wykorzystywana jest np. na wieczorach kawalerskich (lub panieńskich!). Takiej nocy naprawdę pikanterii dodaje fakt, że jednak strzela się z prawdziwej broni. Nie można zapominać też o współzawodnictwie, które akurat bardziej dotyczy płci męskiej. Wszystko to składa się na fakt, że w celu odreagowania i odpoczynku na strzelnice wybiera się bardzo wielu naszych rodaków.

Poczucie bezpieczeństwa

Pomimo tego, że żyjemy w najbezpieczniejszych czasach w historii, wiele osób z tyłu głowy nosi niepokój o siebie, swoich bliskich i nasz kraj. W przypadku zagrożenia wielu z nich nie chciałoby stać bezczynnie lub wykazać się bezradnością czy właśnie brakiem umiejętności korzystania z broni palnej. Służba wojskowa nie jest już obowiązkowa, młodzi ludzie niekoniecznie więc wiedzą jak strzelać. Na tych jednak, którzy chcą nadrobić te zaległości, czekają właśnie strzelnice.

I m.in. w tym wypadku widać, czemu szkolenia i kursy z zakresu obsługi broni palnej są tak atrakcyjne i czemu tak wiele osób się na nie decyduje. Eksperci zauważają, że zainteresowanie bronią oraz umiejętnością posługiwania się nią w naszym kraju najbardziej wzrosło w momencie rozpoczęcia się konfliktu na Ukrainie, co nie powinno nikogo dziwić.

Pozwolenie na broń

To kolejny argument, który przemawia za tym, że popularność strzelnic rośnie. W naszym kraju uzyskanie pozwolenia na własną broń cały czas nie jest proste. Dlatego, jeżeli ktoś chce mieć jakąkolwiek styczność z prawdziwą bronią, może to uczynić właśnie na strzelnicy. Statystyki ukazują, że w naszym kraju na 100 obywateli przypada tylko jedna sztuka broni. W niektórych krajach zachodnich jest ich aż kilkadziesiąt!

Sport

Nie możemy zapominać również o osobach, które traktują strzelectwo jako formę sportu. Oczywiście w tym przypadku niekoniecznie decydują się oni na typowe strzelnice, jednak wiele osób przychodzi na nie, by dodatkowo trenować.

Strzelnica w Krakowie – gdzie się wybrać?

Podobnie jak w innych częściach kraju, podobnie w Krakowie nie brakuje amatorów strzelectwa, którzy poszukują w naszym mieście miejsca dla siebie. Gdzie warto się wybrać?

Naszym zdaniem idealnym miejscem dla osób chcących postrzelać będzie Strzelnica Pasternik, znajdująca się przy ulicy Pasternik 128. To miejsce, które nie tylko spodoba się fanom strzelectwa, ale również osobom, które dopiero chciałby sprawdzić, czy jest ono dla nich.

Co ważne, goście mogą liczyć na grono trakcji – strzelnica ma bowiem przygotowaną specjalną ofertę dla firm, specjalne szkolenia czy atrakcje stricte skierowane pod wieczory kawalerskie czy panieńskie.

Co ważne, każdy może liczyć tutaj na kadrę prawdziwych profesjonalistów, do których zaliczają się m.in. Bartosz ZakrzewskiPaweł Żuchowicz czy dr Jarosław Hebda – jeden z najszybszych strzelców z pistoletu na świecie. Są oni nie tylko gwarantem bezpieczeństwa podczas szkoleń czy użytkowania strzelnicy, lecz również kopalnią wiedzy i inspiracji. Potrafią również przekazywać wiedzę, którą sami już posiadają, do tego w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób.

Każdy z gości może liczyć również na szeroką gamę broni – od tych krótkich, na karabinach snajperskich kończąc. Na pewno każdy, nawet doświadczony amator strzelectwa, będzie zadowolony z tak wielkiego wyboru.

My tymczasem zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie www.shootingcracow.com. Jesteśmy przekonani, że to idealne miejsce zarówno dla strzeleckich wyjadaczy, jak i osób świeżo zainteresowanych tym tematem.

strzelnica Kraków

/artykuł sponsorowany/

Zobacz także