„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Studenci kupują prace naukowe! Wiemy, ile trzeba zapłacić za licencjat

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Budowa maszyn, prawo czy ekologia? Za kilkaset złotych studenci mogą się nie wysilać i kupić pracę naukową. W Internecie roi się od firm zajmujących się gotowymi tekstami naukowymi. Za takie cwaniackie praktyki można jednak ponieść poważne konsekwencje.

Najczęściej pisaniem prac naukowych zajmują się prywatne firmy. W Internecie bardzo łatwo i szybko można znaleźć ogłoszenia, oferty, a nawet cenniki. Tekst można zamówić nie tylko po polsku, ale również po francusku, angielsku czy niemiecku. Studenci wybierają sobie z oferty pracę licencjacką, magisterską, inżynierską czy doktorską. Firmy oferują szeroką tematykę m.in. prawo karne, mechatronikę czy ochronę przyrody. 

Wpływ na cenę pracy naukowej mają: liczba stron oraz termin jej napisania. Zamawiając dzieło u firmy możemy wydać nawet kilka tysięcy złotych. Przykładowo jeśli chcemy kupić pracę na 30 stron, a termin wyniesie powyżej 1 miesiąca to zapłacimy 540 złotych. Gdy będziemy chcieli dzieło na taką samą liczbę stron, ale oczekujemy, że dostaniemy je w ciągu 48 godzin to wydamy 1200 złotych! Ceny zaczynają się od 300 złotych, a przekraczają nawet 3 tys. złotych.

Dodatkowo firmy produkujące licencjaty czy magisterki oferują liczne rabaty. Na zniżkę mogą liczyć osoby, które są stałymi klientami. Taniej zapłacą ci, którzy zgłoszą się razem z koleżankami czy kolegami. Do obniżki kwalifikują się także osoby, które polecą usługi innym znajomym.

A może korekta?

Poprawianiem prac naukowych zajmują się zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które oferują m. in. redakcję, korektę błędów ortograficznych i stylistycznych czy poprawę przypisów lub bibliografii. Można liczyć także na merytoryczną pomoc czy formatowanie tekstu.

W przypadku poprawiania pracy naukowej ceny są znacznie bardziej różnorodne. Osoby prywatne oferują korektę strony od 1,50 złotych. W przypadku 30 stronicowej pracy zapłacimy tylko 45 złotych. Za taką samą usługę firma prywatna może żądać nawet 900 złotych.

Kłopoty za kupienie pracy?

Zamawianie gotowej pracy naukowej jest nie tylko nieetyczne, ale może nieść poważne konsekwencje. Osoba kupująca gotowy tekst oszukuje nie tylko profesorów czy kolegów i koleżanki ze swojego roku, ale przede wszystkim siebie otrzymując tytuł naukowy, na który nie zapracowała samodzielnie.

Składając uczelni kupioną pracę naukową i podpisując się pod nią poświadcza się nieprawdę. Jest to przestępstwo, za które może grozić do nawet 5 lat więzienia! Ponadto gdy oszustwo wyjdzie na jaw uczelnia zabierze naukowe stopnie.

– Ciężko pracowałam nad swoją pracą licencjacką. Osoby, które kupują prace są po prostu złodziejami i oszustami. Dlaczego mają mieć taki sam tytuł naukowy jak ja? Za takie przewinienia powinny być wysokie kary – grzmi Wiktoria, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

A co z korektami pracy?

Osoby zajmujące się poprawianiem prac często w ogłoszeniach zamieszczają informację, że jedynie pomagają w pisaniu pracy i nie jest to niezgodne z prawem. Pomocą nad przygotowanym tekstem przez studenta powinien zająć się promotor, a praca powinna być samodzielnym dziełem. Mimo wszystko szukanie porady nie jest przestępstwem.

Z takich rozwiązań często korzystają studenci zza granicy czy ci, którzy nie mogą znaleźć wspólnego języka ze swoim promotorem. Bywają przypadki kiedy to wykładowca szuka pomocy, bo ma zbyt wiele prac naukowych do poprawy. 

– Ukrainki z mojego roku korzystają z pomocy przy pisaniu prac. Z jednej strony rozumiem, że mogą mieć problemy. Wiele z nich nie może uzyskać pomocy u promotorów czy innych wykładowców. Nie znają perfekcyjnie języka. Z drugiej trochę to nieuczciwe. Studenci z Polski również mają kłopoty z ortografią, ale starają się sami rozwiązać problem – mówi Edyta, studentka z AGH. 

– Korzystałem z pomocy przy pisaniu mojej magisterki. Promotor miał mnie kompletnie gdzieś i nie mogłem się z nim dogadać, ale kupowanie gotowej pracy to totalne przegięcie i oszustwo – komentuje Paweł, który obecnie pracuje w korporacji. 

just.

 

 

 

 

 

 

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca