Studenci spędzą wakacje… na budowie

Studenci budownictwa Politechniki Krakowskiej przekują wiedzę teoretyczną w praktykę i pomogą potrzebującym. Studenci w wakacje zamierzają wyremontować budynek pogotowia opiekuńczego w Tarnowie. Obecnie trwa zbieranie środków na zakup materiałów budowlanych. W ten sposób studenci chcą dokończyć ubiegłoroczny remont w ramach którego odświeżyli skrzydło chłopięce placówki.

– Bezczynność nie jest naszym powołaniem, jesteśmy stworzeni do działania. Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych miast i środowisk, ale wszyscy widzimy, że życie nie jest tak samo łaskawe dla każdego. Chcemy pomóc w tym, żeby dla podopiecznych tarnowskiej placówki nie było aż tak szare. Nie jesteśmy w stanie stworzyć rodzinnej atmosfery, o to od lat dbają wychowawcy, ale możemy polepszyć komfort życia wychowanków tego miejsca. Dobry dom to dom ciepły i przytulny – czytamy na stronie internetowej zbiórki.

Studenci próbują pozyskać środki na zakup materiałów budowlanych dzięki platformie PolakPotrafi.pl, gdzie każdy chcący wesprzeć ich ideę, może wpłacić dowolną kwotę pieniędzy, która pomoże w osiągniętego ostatecznego celu. Dzięki środkom uda się wyremontować skrzydło dziewcząt. Podczas ubiegłorocznych wakacji studenci wyremontowali około 11 pomieszczeń w skrzydle zajmowanym przez chłopców, na dalsze prace nie starczyło jednak środków finansowych i materiałów budowlanych – w tym roku chcą to nadrobić.

Do zakończenia zbiórki pozostało 10 dni. Na tę chwilę udało się uzbierać 2116 złotych, cel to 7 tys. złotych. Akcję można wesprzeć pod tym linkiem.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie