Student prawa na UJ wygrał staż w renomowanej kancelarii. Stawka – 5,62 zł za godzinę. „Żenada”

Musisz przeczytać

Ile może zarobić młody, zdolny prawnik w renomowanej kancelarii? To wprawdzie staż, ale jako nagroda w konkursie stypendialnym dla najlepszych studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ów laureat dostał propozycję odpłatnego stażu za – uwaga! (jak wyliczył niedoszły stażysta) – 5,62 zł za godzinę. „Żenada” – skomentował w mediach społecznościowych i odmówił przyjęcia takiej nagrody.

Sytuację opisał na Twitterze Łukasz Korzeniowski, student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. „Bycie młodym prawnikiem be like: wygrywasz w konkursie stypendialnym dla najlepszych studentów WPiA UJ (organizowanym we współpracy z dziekanem) staż w renomowanej kancelarii. Odpłatny. Stawka 5,62 zł za godzinę. XDDD ŻENADA Miło odpisałem, że za taką nagrodę dziękuję” – czytamy w jednym z ostatnich jego wpisów na Twitterze.

Sprawę opisała już „Rzeczpospolita”. Jak podała gazeta (Wygrał staż w renomowanej kancelarii – stawka 5,62 zł/h. Coraz mniej chętnych na takie praktyki – rp.pl), laureatom konkursu stypendialnego zaoferowano odbycie praktyk w jednej z kancelarii za 600–900 złotych miesięcznie. Ostateczna kwota miała zależeć od liczby dni pracy w tygodniu. „Rzeczpospopolita” podaje nazwę tej kancelarii – chodzi o KGG. „Zarówno UJ, jak i KKG podkreślają, że nagrodą w konkursie jest stypendium w wysokości 5 tys. zł rocznie, fundowane przez kancelarie. Praktyki zaś nie są częścią nagrody, a kancelaria zaprasza do ich odbycia wybranych uczestników konkursu z własnej inicjatywy. Trwają dwa miesiące, w oparciu o umowę o praktyki absolwenckie – może ona być zawarta odpłatnie lub nie” – czytamy w Rzeczpospolitej”, która dodaje, że Łukasz Korzeniowski podobno nie jest jedynym, który odmówił takiego stażu.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca