Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z historycznym wynikiem

Studentka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego udowodniła, że w Europie wśród studentek nie ma sobie równych. Podczas rozegranych we włoskiej Val di Zoldo Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych zdobyła złoty medal w slalomie kobiet, a w slalomie gigancie zajęła drugie miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Europy w sportach zimowych odbyły się po raz pierwszy w historii, a na miejsce zawodów wybrano włoskie Val di Zoldo. Narciarka z UJ nie była do końca zadowolona ze swojego pierwszego slalomowego przejazdu, to potem zawody poszły już po jej myśli.

– W drugim przejeździe wszystko złożyło mi się idealnie i czułam się bardzo dobrze, a mój wynik tylko to potwierdził. Czuję się niesamowicie wzruszona i szczęśliwa. Uważam to za jeden ze swoich największych sukcesów. Przed startem starałam się nie myśleć o wyniku, ale zawsze celem jest zwycięstwo. Kiedy dowiedziałam się, że będę miała już medal, byłam przeszczęśliwa, ale nie spodziewałam się, że stanę na najwyższym stopniu podium – mówi uradowana Maja Chyla.

W ostatni dzień zawodów zawodniczka z UJ ponownie zaprezentowała się świetnie. Tym razem w slalomie gigancie kobiet wywalczyła kolejny, tym razem srebrny krążek, a uległa jedynie Annie Rech z Uniwersytetu w Udine.

Trzeba podkreślić, że złoty medal Mai Chyli był pierwszym, historycznym krążkiem rozdanym podczas Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych, które zorganizowano po raz pierwszy w historii. Na miejsce zawodów wybrano wyjątkową lokalizację – położoną w sercu włoskich Dolomitów dolinę Val di Zoldo.

Patrycja Bliska 

Masowe zatrucie w bistro Charlotte? Lokal zamknięto

Najnowsze

Co w Krakowie