Studia w języku angielskim w Krakowie? Sprawdź, jaki kierunek możesz wybrać

Informatyka oraz Zarządzanie z angielskim jako językiem wykładowym – to nowe propozycje w ofercie Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. 12 maja uczelnia wystartowała z rekrutacją na rok akademicki 2020/2021, stawiając na zawody i kompetencje odporne na kryzysy.

Zwykle nauce języka angielskiego w szkole często nie przyświeca konkretny cel, studia natomiast są doskonałą szansą na jego określenie. Ukończenie prestiżowego kierunku w języku angielskim pozwala nabyć twarde i miękkie kompetencję, wciąż poszukiwane przez pracodawców nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Studia w języku angielskim w Polsce

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością studiowania w języku angielskim były bardzo drogie, dostępne dla nielicznych, studia za granicą. Tymczasem WSEI proponuje znacznie mniej kosztowną alternatywę przy zachowaniu równie wysokiej jakości nauczania.

Oferta studiów anglojęzycznych WSEI obejmuje dwa kierunki – Informatykę i ekonometrię oraz Zarządzanie, a program studiów łączy w sobie dwa ważne atuty – wieloletnie doświadczenie uczelni w przygotowaniu świetnych specjalistów oraz realia rynkowe, w których angielski jest podstawowym językiem biznesu i nowych technologii.

Polsko-amerykański dyplom dla ambitnych

Absolwenci Informatyki WSEI będą mogli skorzystać z programu double degree i kontynuować naukę w Stanach Zjednoczonych lub online na mocy umowy o współpracy z Capitol Technology University w Waszyngtonie. Amerykańska uczelnia zaliczy wszystkie przedmioty z programu studiów WSEI, a po ukończeniu czwartego – „amerykańskiego” – roku studiów studenci otrzymają dyplom CTU.

Początkowo planowaliśmy, że uczestnicy programu double degree będą realizować pierwszy semestr online, natomiast drugi – stacjonarnie w naszym kampusie w Waszyngtonie i zostaną na uroczystą ceremonię graduacji. Ostatecznie umożliwiamy również naukę w 100 proc. zdalnie – wyjaśnia prof. Ian McAndrew, dziekan programów doktoranckich Capitol Technology University.

Studia, po których jest praca

Dla pracodawców przede wszystkim liczą się: umiejętności i wartość, które kandydat może wnieść w rozwój ich biznesu. Bycie dobrym specjalistą otwiera wiele drzwi, ale bycie specjalistą z płynnym angielskim otwiera każde drzwi!  Co to oznacza?  Otóż, to, że absolwent studiów w języku angielskim będzie mógł pracować w wymarzonej firmie z dowolnej części świata, na miejscu lub online.

Wymóg znajomości języka angielskiego pojawia się w ponad 43 proc. ogłoszeń o pracę – wynika z badań Fluentbe, opublikowanych w serwisie Pracuj.pl w 2019 roku. Najczęściej język angielski jest wymagany w branżach IT, badań i rozwoju oraz w handlu. Bez znajomości angielskiego obecnie trudno o znalezienie dobrej pierwszej pracy i dynamiczny rozwój kariery zawodowej.

Oprócz tego, studia anglojęzyczne to nauka w międzynarodowym środowisku, w otoczeniu wykładowców i kolegów z grupy pochodzących z różnych części świata. Pracodawcy z firm o globalnym zasięgu na równi z wiedzą merytoryczną cenią umiejętność pracy w międzynarodowym zespole, a WSEI stwarza odpowiednie warunki, żeby ją wykształcić.

3 powody, dla których warto studiować w języku angielskim

Po pierwsze: studiowanie po angielsku nie tylko pozwoli utrzymać dotychczasowy poziom, ale również wzbogacić słownictwo o ważne pojęcia biznesowe, przełamać bariery językowe oraz przyzwyczaić się do anglojęzycznego środowiska pracy. Po studiach bez obaw wpiszesz do CV znajomość biznesowego języka angielskiego na najwyższym poziomie i z łatwością potwierdzisz ją na dowolnej rozmowie kwalifikacyjnej.

Po drugie: studiowanie w międzynarodowym gronie to świetna szansa na poznanie nowych kultur, nawiązania nie tylko kontaktów biznesowych na całym świecie, ale i wieloletnich przyjaźni. Najwięcej przecież uczymy się od ludzi. W trakcie studiów studenci WSEI czerpią wiedzę nie tylko od wykładowców z renomowanych uczelni zagranicznych, ale również od kolegów z grupy.  

Po trzecie: ukończenie studiów informatycznych czy menadżerskich w języku angielskim znacząco zwiększa szansę otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. To mocny atut pozwalający wyróżnić się w oczach rekrutera, który codziennie trzyma w rękach dziesiątki CV kandydatów o podobnym profilu.

Znajomość języka angielskiego w tym momencie jest standardem. Zawsze weryfikujemy deklarowane przez kandydata umiejętności językowe na etapie rekrutacji i niestety nie w 100 proc. przypadków poziom języka zostaje potwierdzony. Polecam jak najwcześniej zacząć myśleć o swoim CV i realnie zadbać o znajomość języka angielskiego – doradza Andrzej Kozdęba, CEO agencji interaktywnej Brave New.

Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki rozpoczęła się 12 maja. Sprawdź szczegóły.

/materiał partnera/

 

 

Zobacz także