Zabił swojego psa drewnianym kijem. Grożą mu 3 lata więzienia

To był przerażający widok. Pies leżał przy swojej budzie, na łańcuchu, cały we krwi. Właściciel zwierzęcia skatował je na śmierć, kilka razy kijem uderzył pas w głowę. Za taką zbrodnię grożą mu 3 lata więzienia.

– Mieszkaniec gminy Sułoszowa usłyszał zarzut zabicia psa. Podejrzany przyznał się do winy – informują policjanci. Zwierzę zostało skatowane 2 lipca 2022 roku. Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o tym, że mieszkaniec tej gminy skatował własnego psa.

Policjanci udali się we wskazane miejsce. Zastali tam leżącego we krwi martwego psa. Zwierze uwięzione było na łańcuchu przy budzie. Stróże prawa potwierdzili, że za tym okrutnym czynem stoi jego 39-letni właściciel. Policjanci ustalili, że do uśmiercenia psa doszło poprzez kilkukrotne uderzanie go po głowie drewnianym kijem.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia w komendzie usłyszał zarzut zabicia psa. 39-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. 7 lipca 2022 roku prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

– Informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. znęcanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, oferowanie do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem wyślij e-maila do jednostki Policji: zielonastrefa@malopolska.policja.gov.pl. Policja wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę, włącza się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. Przypadki znęcania się nad zwierzętami można zgłaszać także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/ – przypominają policjanci.

(red)

Czym należy kierować się przy wyborze etui na iPhone’a 13 Pro?

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie