Świetna impreza! Krakowianie kibicowali mistrzom podczas turnieju w Speed-Ball [zdjęcia]

Emocje, duch sportowej rywalizacji i niesamowita zabawa. Podczas II Turnieju w Speed-Ball o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa mieszkańcy oglądali i kibicowali mistrzom. Mogli również spróbować sił w najszybszej dyscyplinie sportowej na świecie.

Speed-Ball staje się coraz popularniejszym sportem w Polsce, a jego kolebką jest Kraków. Gra pochodzi z Egiptu. Początkowo był to trening dla tenisistów. Obecnie stanowi samodzielną dyscyplinę.

– Speed-Ball to prosty sport z wykorzystaniem rakietki i piłeczki. Od wszystkich innych sportów tego typu różni się tym, że piłka jest na uwięzi. Jest przymocowana do statywu żyłką o długości 1,5 m. Piłka krąży wokół statywu – tłumaczy KRKnews.pl Przemysław Wolan, Prezes Polskiej Federacji Speed-Ball.

Niezwykły turniej

Podczas II Turnieju w Speed-Ball o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa na korcie zaprezentowali się najlepsi zawodnicy m.in. Martyna Dudek – multimedalistka MŚ i aktualna mistrzyni Polski, Zbigniew Bizoń – brązowy medalista MŚ i rekordzista Polski oraz Jan Włóka – aktualny mistrz Polski. Sędzia główny przybył aż z Egiptu.

Zarówno najmłodsi jak i dorośli w każdym wieku mogli spróbować sił w Speed-Ballu. Organizatorzy imprezy przygotowali jeszcze wiele atrakcji dla gości. Jedną z nich była gra w fińskie kręgle, czyli Molkky. Zabawa polega na zbijaniu drewnianym wałkiem słupków z punktami. Najmłodsi chętnie również grali w piłkę nożną. 

– Na początku było trochę trudno trafić w piłeczkę, ale w końcu nauczyłem się grać. Bardzo mi się podobało – mówi dwunastoletni Arek. 

Ogólnopolski Turniej Speed-Ball o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 😃

Posted by KRKnews.pl on Sunday, July 28, 2019

Wydarzenie było nie tylko okazją do oglądania rywalizacji sportowej i zabawy, ale również edukacji. Odbywały się pokazy ratownictwa medycznego i każdy mógł dowiedzieć się jak przeprowadzić czynności ratunkowe. Eksperci badali składy ciała chętnych oraz przeprowadzali konsultacje dot. zdrowej diety i suplementacji. 

Dzień był bardzo upalny, więc każdy mógł ugasić pragnienie porcją darmowej kranowianki. Zgłodniali goście mieli do wyboru frytki, kumpira, gofry czy lody, które oferowały okoliczne food trucki. 

js

Najnowsze

Co w Krakowie