Sylwester z ubogimi w Krakowie. Trwają przygotowania

Po raz szósty odbędzie się krakowski Sylwester z Ubogimi. Wydarzenie to kierowane jest do osób ubogich, samotnych, a także w kryzysie bezdomności. W wydarzeniu weźmie udział 250 gości oraz 80 wolontariuszy.

Organizatorom zależy na tym, aby każdy gość poczuł się wyjątkowo. Podczas tej ostatniej nocy bieżącego roku goście razem z wolontariuszami spędzą ten czas na wspólnych rozmowach i tańcach. Każdy gość otrzyma imienne zaproszenie i wizytówkę. Uczestnicy zostaną ugoszczeni na pięknie udekorowanej sali, profesjonalny wodzirej będzie zapraszał do zabaw tanecznych, a kelnerzy-wolontariusze będą serwować pyszne potrawy i przekąski. Podczas sylwestra uczestnicy wysłuchają świadectwa, a równo o północy wezmą udział we mszy świętej. 

Sylwester jest organizowany przez grupę wolontariuszy działających przy Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Grono organizatorów to kilkanaście osób prywatnie pracujących, czy posiadających rodziny, ale łączących dwie rzeczy – zaangażowanie i chęć robienia dobra dla innych.

 – Najważniejszym celem organizowanego sylwestra jest spotkanie z Ubogimi, którzy są w często pomijani w społeczeństwie i traktowani z góry. Każdy przybyły gość jest otoczony opieką i szacunkiem bez względu na życiorysy i popełnione błędy. Dodatkowym celem całego wydarzenia jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem ubóstwa i bezdomności – mówią organizatorzy. 

Sylwestra z Ubogimi można wspomóc także poprzez przygotowanie pierogów i sałatki czy dostarczenie wędlin, ciast, pieczywa lub owoców. Wszystkie zainteresowane osoby tą formą wsparcia proszone są o kontakt z organizatorami – jedzenie@krakow.sylwesterzubogimi.pl lub telefonicznie: tel. 503 459 881.

Patrycja Bliska 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie