Sypnęło sukcesami! Kapitalne wyniki krakowskich tancerzy i tancerek [zdjęcia]

Musisz przeczytać

W weekend odbyły się Mistrzostwa Europy federacji IDO w stylach Jazz, Modern oraz Balet. Podopieczni GAPSTEAM mogą pochwalić się ogromnymi sukcesami.

– Ciężka praca oraz niezliczone godziny które tancerze spędzili z profesjonalną kadrą Elita Dance Center Kraków w składzie Alina Towarnicka, Natalia Gap, Gabriela Długosz oraz Jakub Pokuta przyniosły niesamowite wyniki zmagań tanecznych na europejskim poziomie – cieszą się trenerzy.

GAPSTEAM jest sekcją tańca wspòłczesnego, jazzowego oraz baletu w Elita Dance Center Kraków, mającego swoją siedzibę w Galerii Solvay Park przy ul. Zakopiańskiej 105. To właśnie tam od kilku lat tancerze rozwijają swoje umiejętności według autorskiego programu treningowego, stworzonego przez Natalię Gap i Jakuba Pokutę.

– Nie jest tajemnicą, że taniec na najwyższym poziome to synteza emocji, wyrazu artystycznego oraz wielu dyscyplin sportowych, zaczynając od gimnastyki artystycznej po gimnastykę sportową, co czyni go jednym z najtrudniejszych aktywności człowieka – podkreślają trenerzy.

Podopieczni GAPSTEAM zdobyli nominacje podczas Krajowych Mistrzostw do reprezentowania Polski w aż 9 kategoriach. Pomimo debiutu na Mistrzostwach takiej rangi tancerze wywalczyli kapitalne wyniki:

  • W kategorii solo Jazz children chłopcy 1. miejsce i tytuł Mistrza Europy zdobył Franciszek Dubiel.
  • W kategorii solo Jazz children dziewczynki 1. miejsce oraz tytuł Mistrzyni Europy wywalczyła Emilia Dubiel, 4. miejsce Maja Salamaga oraz 8. miejsce Hanna Kapuśniak.
  • W kategorii Jazz children duety 3. miejsce, a tym samym tytuł II Vice-mistrzyń Europy osiągnęły Emilia Dubiel i Hania Kapuśniak.
  • W kategorii Jazz children grupa 4. miejsce zajęła grupa GAPSTEAM Mambo No.5 w składzie: Emilia Dubiel, Lena Łabuś, Hanna Kapuśniak, Gabriela Woźniak, Marta Bryła, Maja Salamaga.
  • W kategorii solo Modern chłopcy 4. miejsce zajął Franciszek Dubiel
  • W kategorii solo Modern dziewczynki 2. miejsce oraz tytuł I Vice-mistrzyni Europy zdobyła Maja Salamaga, 3. miejsce, a tym samym tytuł II Vice-mistrzyni Europy otrzymała Emilia Dubiel, oraz 5. miejsce Marta Bryła.
  • W kategorii Modern children duet 3. miejsce i tytuł II Vice-mistrzyń Europy otrzymały Emilia Dubiel i Maja Salamaga.
  • W kategorii Modern junior II chłopcy 2. miejsce, a więc tytuł Vice-mistrza Europy zdobył Jakub Sylwestrowicz.
  • W kategorii Balet junior I solo, 2. miejsce i tytuł Vice-mistrzyni Europy otrzymała Klara Alibożek.

To pierwszy start tancerzy GAPSTEAM na arenie międzynarodowej w tak dużym składzie. W poprzednich latach reprezentantką była jedynie główna trener GAPSTEAM, Natalia Gap.

Jak podkreślają zarówno trenerzy jak i dzieci, zdobywanie takich miejsc dla Polski, to spełnienie marzeń każdego sportowca. Wkrótce, bo już w grudniu bieżącego roku, tancerze GAPSTEAM zaprezentują się na imprezie tanecznej najwyższej rangi, jaką są Mistrzostwa Świata IDO.

– Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak ogromnego sukcesu, zarówno dzieci jak i klubu tanecznego, którzy nie zostali tutaj wymienieni, a w szczególności rodzicom tancerzy za ich wkład. Dziękujemy również dyrekcji Krakowskiego Teatru VARIETE za umożliwienie nagrania wszystkich choreografii na profesjonalnej scenie – podkreślają trenerzy.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca