Sześć medali siedemnastolatka z Krakowa. Fenomenalne starty kajakarza Kolejowego Klubu Wodnego 1929

Alex Borucki, kajakarz Kolejowego Klubu Wodnego 1929, wywalczył trzy medale podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w portugalskim Montemor-o-Velho. Trzy tygodnie wcześniej  Borucki podczas  mistrzostw świata juniorów w sprincie we włoskim Auronzo również zdobył trzy medale. 

Jeden z najlepiej zapowiadających się polskich kajakarzy w zakończonych młodzieżowych mistrzostw Europy najpierw zdobył brązowy medal w rywalizacji jedynek na 1000 metrów, a w niedzielnym finale K1 500 metrów nie miał sobie równych, dystansując zeszłorocznego mistrza Europy, Węgra Balinta Kollka, o 1,21 sekundy. Na dodatek Borucki był trzeci w ścisłym finale K1 200 metrów.

To nie jedyne sukcesy kajakarza z Krakowa w ostatnim czasie. Z mistrzostw świata juniorów Alex Borucki  przywiózł złoty medal K-1, na dystansie 500 m, srebrny medal K-2, na dystansie 500 m (wywalczony wraz z Pawłem Słowińskim) oraz brązowy medal K-4, na dystansie 500 m (zdobyty wraz z Pawłem Słowińskim, Mateuszem Kubalskim i Kacprem Jastrzębiem).

Siedemnastolatek przygodę z kajakarstwem rozpoczął w UKS Olimp Kraków, jego pierwszym trenerem był Marek Paliś. W drugim roku młodzika przeniósł się do Kolejowego Klubu Wodnego 1929, gdzie opiekuje się nim trener Bogusław Biros. Ten sam wybitny szkoleniowiec poprowadził Adriannę Kąkol do tytułów mistrzyni świata i Europy w czwórce seniorek.

– Sukces młodego kajakarza to wynik nie tylko talentu, ale również ciężkiej pracy, oddania i poświęcenia. Alex od samego początku wiedział, że kajakarstwo to jego powołanie. Jego marzeniem było zdobywanie mistrzostw i reprezentowanie swojego kraju na międzynarodowych zawodach. Triumf naszego zawodnika to efekt wielu lat pracy, poświęcenia i oddania, ale także pasji do tego, co robi. Osiągnięcie przez niego najwyższego poziomu sportowego wymagało, dyscypliny oraz gotowości do stawienia czoła wielu trudnościom – nie szczędzą pochwał sternicy KKW-1929.

W najbliższym czasie zawodnik KKW 1929 wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy gdzie jest murowanym faworytem do zwycięstwa oraz w Turnieju Nadziei Olimpijskich

Najnowsze

Co w Krakowie