Szkolenia, warsztaty i kursy Kraków – jak wybrać najlepsze?

Kraków oferuje cały szereg kursów, warsztatów i szkoleń dla wszystkich osób zainteresowanych podnoszeniem umiejętności osobistych i zawodowych. Bez względu na to czy dopiero rozpoczynamy karierę zawodową, czy poszukujemy możliwości dalszego rozwoju, odświeżenia wiedzy i poznania najnowszych trendów w danej branży czy dziedzinie Kraków stwarza cały szereg możliwości. Jak jednak wybrać najlepsze szkolenia i kursy w Krakowie?

Wybieramy szkolenia, kursy i warsztaty w Krakowie

Oferta szkoleń w Krakowie z całą pewnością nie jest tak szeroka jak w Warszawie, ale zaraz po stolicy to właśnie Kraków oferuje najwięcej szkoleń, kursów i warsztatów dla osób indywidualnych oraz pracowników firm. W naszym mieście znajdziemy zarówno szkolenia i kursy dotyczące umiejętności miękkich (np. z komunikacji interpersonalnej, zarządzania zespołem, wystąpień publicznych czy negocjacji), jak i umiejętności twardych (np. programowanie, znajomość specyficznego dla danej branży oprogramowania, przepisów prawa itp.).

Czym jednak kierować się wybierając szkolenie w Krakowie? Jaka jest różnica między szkoleniem, kursem i warsztatem i które z nich wybrać? Jak rozpoznać w gąszczu ofert szkoleń i warsztatów te najwyższej jakości?

Po pierwsze poznaj siebie – każdy z nas ma inne upodobania, talenty i umiejętności. Dotyczy to również zróżnicowania stylów uczenia się. O ile niektórzy z nas doskonale uczą się z książek czy prezentacji obejmujących omówienie zagadnień teoretycznych, o tyle inni wolą ćwiczenia, gry czy uczenie się w praktyce poprzez instruktaż. Zanim zdecydujemy się zapisać na kurs w Krakowie, szkolenie lub warsztaty realizowane w sali szkoleniowej powinniśmy poświęcić trochę czasu na analizę naszego stylu uczenia się, preferencji i potrzeb. Dopiero wiedząc czego oczekujemy od szkolenia czy kursu możemy przystąpić do kolejnego kroku.

Po drugie porównaj szkolenia, kursy i warsztaty od różnych firm szkoleniowych – krakowski rynek szkoleń to zarówno szkolenia i kursy charakteryzujące się bardzo wysoką jakością, ale niestety również bardzo podstawowe programy szkoleniowe, przygotowane naprędce, bez dbałości o jakość i zrozumienie potrzeb szkoleniowych uczestników. Jeśli chcemy więc uniknąć wpadki powinniśmy porównywać oferty szkoleń i kursów pochodzące od różnych firm szkoleniowych i organizatorów, a także sprawdzać opinie o nich. Z pomocą w porównaniu programu szkoleń w Krakowie przychodzi strona https://eventis.pl/szkolenia/krakow, czyli internetowy katalog szkoleń, gdzie zgromadzono szkolenia i kursy zaplanowane w Krakowie i okolicach.

Po trzecie sprawdź program szkolenia – program szkolenia najpełniej odzwierciedla zagadnienia, które będą omawiane w trakcie kursu czy szkolenia. Jeśli w programie zajęć znajdujemy zagadnienia, w których czujemy że możemy się rozwinąć bądź są dla nas kluczowe, jest to znak aby przyjrzeć się ofercie szkolenia bliżej. Analizując program szkolenia warto zwrócić uwagę również na formę prowadzenia zajęć, czy będzie to wykład z prezentacją, a może gra symulacyjna, analiza prawdziwych przypadków, a może praca grupowa.

Po czwarte upewnij się, że cena jest zgodna z rynkiem – rynek szkoleń, warsztatów i kursów cechuje się dużym zróżnicowaniem cenowym. Analizując oferty szkoleń i kursów w Krakowie szybko odkryjemy, że szkolenie o bardzo podobnej tematyce i czasie trwania może różnić się ceną nawet o kilkaset procent w zależności od jego organizatora. Dlatego tak ważne jest, aby wyszukać więcej niż jedno szkolenie, które spełnia nasze potrzeby, aby móc wybrać to, które cechuje się również dobrą ceną. Warto przy tym pamiętać, że może się zdarzyć, że szkolenie czy kurs w Krakowie mogą okazać się na tyle kosztowane, że warto rozważyć alternatywę w postaci szkolenia online albo wyjazdu szkoleniowego do innego miasta.

Gdzie szukać kursów, warsztatów i szkoleń odbywających się w Krakowie?

Katalog szkoleń, kursów, warsztatów, konferencji i seminariów merytorycznych z całej Polski można znaleźć na stronach portalu szkoleniowego Eventis.pl. Strona ta umożliwia oczywiście wyszukanie również szkoleń, warsztatów i kursów organizowanych tylko w Krakowie, a także tych realizowanych przez sieć Internet. Zebranie w jednym miejscu kilku tysięcy ofert szkoleń, kursów i warsztatów sprawia, że wyszukanie szkolenia na dany temat lub w danym mieście jest dużo łatwiejsze niż gdybyśmy musieli odwiedzić kilkaset stron internetowych firm szkoleniowych w ich poszukiwaniu. Baza szkoleń pozwala również zarejestrować się na wybrane przez nas szkolenie czy kurs całkowicie bezpłatnie. Korzystanie z bazy w celu znalezienia kursu czy szkolenia i rejestracji jest bowiem całkowicie darmowe.

Kraków: popularne warsztaty, szkolenia i kursy

Jakie kursy, warsztaty i szkolenia w Krakowie cieszą się szczególną popularnością? Nasza analiza pokazuje, że do najpopularniejszych krakowskich szkoleń i kursów należą między innymi:

  • Szkolenia dotyczące BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy – co ciekawe ich coraz większa liczba przenosi się do Internetu.
  • Szkolenia biznesowe, głównie szkolenia handlowe, z negocjacji i technik sprzedaży pozwalające na rozwijanie umiejętności z zakresu sprzedaży i obsługi klienta.
  • Szkolenia dotyczące zapewnienia jakości, systemów zapewnienia jakości, norm ISO czy kontroli jakości, których popularność wynika z dużej liczby firm produkcyjnych działających w okolicy Krakowa.
  • Szkolenia informatyczne, w tym dotyczące administracji sieciami komputerowymi oraz te z programowania oraz zarządzania bazami danych, na które zapotrzebowanie zgłaszają liczne firmy informatyczne i programistyczne działające na terenie Krakowa.
  • Szkolenia z programu Excel, zarówno w wersji podstawowej, jak i zaawansowanej obejmujące m.in. przygotowywanie makr i automatyzację w języku VBA.
  • Szkolenia marketingowe odzwierciedlające rosnącą popularność w biznesie marketingu internetowego, mediów społecznościowych i e-commerce.

Szybko zmieniający się świat sprawia, że wiele osób zwraca się w kierunku czy to szkoleń zawodowych czy biznesowych. Pozwalają one nie tylko zdobyć nowe umiejętności czy wiedzę, ale też nawiązać cenne kontakty zawodowe i biznesowe, które często okazują się równie cenne jak wiedza. Szkolenia, kursy i konferencje organizowane w Krakowie i województwie małopolskim stwarzają ku temu doskonałe możliwości!

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie